NewsyMonika Richardson najpierw drżała o syna, a teraz pęka z dumy. Tomek pomimo poważnych zaburzeń przystąpił do egzaminu

Monika Richardson najpierw drżała o syna, a teraz pęka z dumy. Tomek pomimo poważnych zaburzeń przystąpił do egzaminu

Monika Richardson
Monika Richardson
Krystyna Miśkiewicz
04.05.2021 12:20, aktualizacja: 04.05.2021 16:27

Monika Richardson ma za sobą bardzo ciężkie chwile. Już od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się plotki dotyczące jej rozstania z trzecim mężem. Długo wszystko pozostawało w sferze domysłów, a gwiazda swoimi publikacjami w social mediach jedynie sugerowała, że jej małżeństwo ze Zbigniewem Zamachowskim przechodzi poważny kryzys.

Dopiero gdy paparazzi przyłapali aktora, wynoszącego meble z ich wspólnego mieszkania na Żoliborzu wszystko stało się jasne. Chociaż mężczyzna nie chciał komentować rozstania z żoną i zamieścił w sieci oświadczenie w tej sprawie, to Monika nie miała zamiaru milczeć. Udzieliła bardzo obszernego wywiadu, w którym opowiedziała o wszystkich kulisach rozpadu swojego związku.

Gdy mąż się wyprowadził, zadzwoniła do mnie jego prawniczka, właściwie moja prawniczka. Powiedziała, że nasz styczniowy wyjazd był ostatnią, nieudaną próbą ratowania małżeństwa. Uświadomiłam sobie, że byłam naiwna, że miałam w głowie fałszywy obraz rzeczywistości. Wydawało mi się, że kłopoty, które mieliśmy – ze zdradą męża włącznie – to były kłopoty jak w innych związkach – wyjawiła Zamachowska w rozmowie z „Wprost”.

Gwiazda poczuła się tak bardzo zraniona, że postanowiła nawet zmienić nazwisko. Dostała propozycję od swojego pierwszego męża, który zadeklarował, że nie będzie miał nic przeciwko, jeżeli znowu zechce być panią Richardson. Gwiazda nie wahała się ani chwili, ponieważ ten okres w życiu kojarzy jej się ze złotym czasem w życiu zawodowym.

Monika Richardson o maturze i zaburzeniach syna

Monika denerwuje się nie tylko rozwodem, ale przede wszystkim maturą swojego syna. To jest aktualnie jej priorytet. Już wczoraj opublikowała w sieci zdjęcie syna, pod którym przyznała, że dopadł ją stres przed egzaminem dojrzałości jej pociechy.

Maturzysta na dzień przed maturą. Nie ma paniki. Powiedzmy, że jest niepokój… Matka ledwo żywa z nerwów. C’est la vie - napisała w sieci.

Syn dziennikarki jest jednak optymistycznie nastawiony do tego życiowego sprawdzianu i jest przygotowany na każdy wynik. Nawet gdyby nie udało mu się zdać, wie już, co będzie robił.

Dam radę! Uczyłem się i nadal się uczę nawet dzień przed maturą. Mam plany A i plany B, czyli na to co jeśli wynik wyjdzie pozytywny lub negatywny. Ale myślę, że będzie dobrze. Dziękuję wam wszystkim za wsparcie -napisał w komentarzu pod postem mamy.

Monika zamieściła właśnie kolejny post, w którym nie ukrywa swojej wielkiej dumy. Jej syn pomimo tego, że zmaga się z Zespołem Aspergera doskonale daje sobie radę w życiu. Gwiazda wie, że już niedługo rozpocznie samodzielne życie i wyfrunie z rodzinnego gniazda. Jako mama zapewnia, że zawsze będzie mógł liczyć na jej wsparcie.

Taki piękny poranek. Nie mogę spać. Dzisiaj, wraz z maturą mojego syna, kończy się pewien etap w moim życiu. To było 20 lat miłości, walki, szczęścia i pracy. Jestem z Tomka bardzo dumna, z tego, co osiągnął i z tego, jak sobie radzi. Sam fakt, że przystępuje do matury, jest dla mnie dowodem na to, że jego Asperger nie ma nad nami władzy. Od teraz mój syn będzie podejmował własne decyzje, choć zawsze będę go wspierać w 100%. Nie zmienia to faktu, że moja misja wychowawcza jest tutaj bliska końca. Jestem gotowa na nowe w moim życiu i wiem, że Tomek też. Kocham Cię, synku.

Internauci nie przeszli obojętnie wobec tego wpisu. Podtrzymują Monikę na duchu i trzymają kciuki za to, by Tomek wspaniale poradził sobie na maturze. My również życzymy jak najlepszego wyniku.

Czym jest Zespół Aspergera?

Zespół Aspergera są to cechy dysfunkcyjne, które znajdują się w spektrum autyzmu. Osoby zmagające się z tym zespołem przeciwnie do autyzmu cechuje bardzo wysoki, a czasami nawet ponadprzeciętny iloraz inteligencji. W swoich wybranych dziedzinach osoby zmagające się z tym zaburzeniem potrafią być wręcz geniuszami. Zespół Aspergera charakteryzują jednak problemy w funkcjonowaniu społecznym i emocjonalnym. Osoby takie są bardziej wrażliwe na hałas, światło, z trudem nawiązują nowe kontakty i często mają trudności w komunikacji z otoczeniem. Są wycofane i często żyją jako samotnicy.

  • Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze
  • scena z: Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska, SK:, , fot. AKPA/AKPA
  • Syn Moniki Richardson jest tegorocznym maturzystą
  • Monika Richardson, Jamie Malcolm
  • scena z: Monika Richardson, SK:, , fot. Niemiec/AKPA
  • Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze
  • Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze
[1/7] Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także