ExclusiveRichardson rozpoczęła terapię po rozstaniu z Zamachowskim. Kiedy będą efekty? Niestety może na nie czekać latami [WIDEO]

Richardson rozpoczęła terapię po rozstaniu z Zamachowskim. Kiedy będą efekty? Niestety może na nie czekać latami [WIDEO]

Monika Richardson, Zbigniew Zamachowski
Monika Richardson, Zbigniew Zamachowski

09.04.2022 16:02, aktual.: 09.04.2022 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monika Richardson to znana dziennikarka. W 1995 roku rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej. Najbardziej znanym programem, który prowadziła, był show Europa da się lubić, w którym rozmawiała z przedstawicielami różnych europejskich nacji. Format przyniósł jej ogólnokrajową popularność. Później pojawiała się m.in. na antenie Pytania na śniadanie, ale niespodziewanie zeszła z anteny w 2019 roku. Również sporo dzieje się u niej w życiu prywatnym. Gwiazda była kilkukrotnie zamężna.

Jej pierwszym mężem był Will Richardsona. Następnie weszła w relację z Jamiem Malcolmem, z którym ma dwoje dzieci: Tomasza i Zofię. Również i ten związek nie przeszedł próby czasu. Po raz trzeci wzięła ślub ze Zbigniewem Zamachowskim. Dziennikarka i aktor rozstali się na początku zeszłego roku. Wkrótce potem zaczęła się spotykać z Konradem Wojterkowskim. Para ma się dobrze i tworzy związek do dziś.

W lutym Monika wyznała, że po rozpadzie związku ze Zbyszkiem, zaczęła chodzić na terapię.

Jestem w terapii od pół roku. Z moją terapeutką bardzo dużo rozmawiamy o tym, że nie jest prawdą, że po związku należy nie być szybko w związku, bo tylko w ten sposób można się wyleczyć z zakończonego związku. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, potrzebuje drugiej osoby, drugiego bijącego serca w domu i w życiu – wyjawiła w rozmowie z "Faktem".

Reporterka Jastrząb Post postanowiła dopytać ją o terapię.

Monika Richardson o swojej terapii. Widzi jej efekty?

Monika Richardson przyznała, że żyjemy w czasach, gdy coraz więcej osób potrzebuje psychoterapii, co nie jest żadnym wstydem.

Wiele osób potrzebuje psychoterapii, być może większość społeczeństwa. I to ludzie różnej generacji, zarówno tych 20+, jak i 30+, jak i 40+. To nie jest żaden wstydliwy temat, dopóki się szuka pomocy, nie robi się niczego ekstremalnego zanim się tej pomocy nie otrzyma, to jest chyba wszystko ok. Wydaje mi się, że to najwyższy czas, aby sprawić, że ten temat przestanie być tematem tabu.

Nasza rozmówczyni przyznała, że jeszcze musi poczekać na efekty terapii, ponieważ nie trwa ona nawet rok.

To jest początek. Ja zaczęłam na jesieni zeszłego roku. Nawet nie minął rok. Są terapie, które trwają 4-5 lat. Dajmy szansę mojej psychoterapeutce i mnie samej, żeby gdzieś tam dogrzebać się do tych źródeł problemów, które mnie w życiu trapią i które mi się przydarzyły.

Jak nam powiedziała, samodzielnie podjęła decyzję o pójściu do psychoterapeuty.

To moja decyzja. Ja decyduję się na pójście na psychoterapię. I tylko wtedy jakikolwiek terapeuta decyduje się, żeby wziąć nas pod swoje skrzydła.

Na zakończenie zdradziła, kto wspiera ją w tym procesie.

Mój partner.

Całość rozmowy w materiale wideo.

  • Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski na premierze filmu Tarapaty 2
  • Monika Richardson- premiera spektaklu Company
  • Monika Zamachowska i Zbyszek Zamachowski
  • Monika Richardson z partnerem
  • Zbigniew Zamachowski i Monika Zamachowska na premierze Bad Boy
  • Monika Richardson - gwiazdy na pokazie mody
  • Zbigniew Zamachowski i Gabriela Muskała w teatrze
  • Monika Richardson - gala Skrzydła Ekologii 2021
[1/8] Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski na premierze filmu Tarapaty 2
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także