Szukaj

Zara zaplanowała otwarcie sklepów stacjonarnych. Stawia na bezpieczne rozwiązanie

Zara idzie w ślady CCC i H&M i otwiera swój pierwszy sklep stacjonarny w Polsce. Jak będzie wyglądał proces przywracania do życia całej sieci salonów w Polsce?
Zara

Zara

W marcu Zara wprowadziła nowe zasady zakupów online, żeby utrzymać swoich klientów. Po zamknięciu wszystkich salonów sieci na całym świecie – mowa o około 4000 sklepów stacjonarnych w 39 krajach, w tym w Polsce, spowodowanym pandemią koronawirusa, wydawało się to być jedynym słusznym posunięciem, żeby utrzymać się na rynku. Wiadomo, że to właśnie branża odzieżowa przeżywa najcięższe chwile.

Jednak powoli gospodarka wraca na normalne tory, a rząd wprowadził kolejny etap odmrażania rynku. Już dwie wielkie sieciówki otworzyły niektóre ze swoich sklepów. Mowa tu o CCC i H&M.

Zara otwiera swoje sklepy stacjonarne

Zara postanowiła otworzyć jeden sklep stacjonarny. Mieście się on w Krakowie przy ulicy Rynek Główny 5. Sklep otwarty jest w godzinach 11:00-20:00. Niestety jak na razie jest to jedyny sklep otwarty w Polsce, nie znajduje się on w galerii, a ma oddzielne wejście. Na otwarcie pozostałych musimy jeszcze poczekać  – do ponownego otwarcia galerii handlowych, bo to głównie tam znajdują się salony hiszpańskiej sieciówki.

Podczas dzisiejszej konferencji rząd poinformował, że otwarcie galerii nastąpi po 4 maja. To wtedy pozostałe sklepy stacjonarne Zary zaczną działać. Trzeba pamiętać jednak, że w sklepach i galeriach handlowych będą funkcjonować specjalne zasady bezpieczeństwa – w galerii handlowej na jedną osobę musi przypadać 15m2 powierzchni handlowej, nie wlicza się w to powierzchni korytarzy. Trzeba będzie zapewnić klientom dostęp do środków dezynfekujących. Obowiązkowe pozostają również maseczki ochronne.

Dodatkowo, na stronie internetowej Zara.pl można na bieżąco kontrolować, które sklepy i kiedy pozostaną otwarte.

 


Zara - nowe zasady

Zara - nowe zasady

Zara - nowe zasady

Zara - nowe zasady

Zara zmieniła logo na gorsze

Zara zmieniła logo na gorsze

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×