Kontrowersyjna okładka „Vogue Polska” kontra reszta świata. Tak wyglądały premierowe wydania w pozostałych 21 krajach!

Vogue - pierwsze numery, okładki z całego świata

Vogue - pierwsze numery, okładki z całego świata

Pierwsze okładki magazynu VOGUE na świecie. Jak wyglądały w poszczególnych krajach?

Stało się! Od dzisiaj można kupić pierwszy numer polskiej edycji Vogue’a. To historyczne wydarzenie w świecie mody. Ten elitarny magazyn znany jest wszystkim, którzy choć trochę interesują się branżą modową. Do tej pory w Polsce można było znaleźć jedynie zagraniczne wersje tego czasopisma.

Po miesiącach wyczekiwań i spekulacji karty zostały odkryte – na czołówce historycznego wydania pozują ubrane w czarne kreacje marki Céline Anja Rubik i Małgosia Bela. Zdjęcie wzbudziło kontrowersje wśród części internautów, a to za sprawą Pałacu Kultury i Nauki – przez wielu uważanego za symbol ustroju komunistycznego w Polsce, a także narodowości autora fotografii – Niemca Juergena Tellera.

W ilu krajach ukazuje się VOGUE?

Przypomnijmy, że pierwszy numer Vogue’a pojawił się w 1892 roku na terenie Stanów Zjednoczonych. Polska jest kolejnym państwem, w którym pismo będzie publikowane regularnie.

Na świecie ukazują się obecnie 22 edycje magazynu. Swoje narodowe wersje – oprócz Polski – wydają: Wielka Brytania, kraje arabskie, w których każdy numer dostępny jest w dwóch językach: arabskim i angielskim, Indie, Chiny, Australia, Brazylia, Holandia, Japonia, Francja, Hiszpania, Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Rosja, Tajlandia, Tajwan, Turcja, Ukraina oraz Włochy (na początku Vogue Italia nosił tytuł Novità).

Okładka Vogue Polska na pewno należy do odważniejszych w historii wszystkich wydań magazynu. Przy okazji premiery polskiej edycji miesięcznika, przypominamy, jak prezentowały się „jedynki” wszystkich pozostałych edycji magazynu na świecie.

Które zdjęcie zrobiło na was największe wrażenie?

https://jastrzabpost.pl/galerie/10-najpiekniejszych-par-polskiego-show-biznesu-historii-milosci_637678.html

Justin Timberlake przez wiele lat koncertowo zaliczał wiele seksownych gwiazd! Dziś kończy 38 lat, a my przypominamy jego głośne związki!

Z tych efektów pracy grafików komputerowych można zrywać boki! Zobaczcie jak ich poniosło podczas zabawy z Photoshopem!


Okładka pierwszego numeru magazynu Vogue

Okładka pierwszego numeru magazynu Vogue

Vogue USA (listopad 1988) – pierwsza okładka Anny Wintour – Michaela Bercu

Vogue USA (listopad 1988) – pierwsza okładka Anny Wintour – Michaela Bercu

British Vogue– pierwsza okładka

British Vogue– pierwsza okładka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×