Szukaj

71-letnia Twiggy trafiła na okładkę „Vogue’a”. Tak teraz wygląda legenda mody. Zrobiła karierę jako nastolatka

Twiggy w młodości

Twiggy w młodości

Twiggy jest modelką, która wyjątkowo często pojawiała się na okładkach magazynu Vogue. 71-letnia piękność ponownie wzięła udział w okładkowej sesji. Jak wygląda?

Twiggy, a właściwie Lesley Lawson, to pochodząca z Wielkiej Brytanii modelka, aktorka i wokalistka. Urodziła się w 1949 roku w Londynie. Jest wszechstronnie uzdolniona, ale zdecydowanie zasłynęła jako jedna z najpiękniejszych kobiet, które zmieniły oblicze mody. Wyparła z wybiegów modelki o pełniejszych kształtach, a dzięki niej zaczęto lansować modę na filigranową budowę ciała.

Karierę, która rozwijała się w błyskawicznym tempie, rozpoczęła w wieku 16 lat. W latach 60. cały świat mody oszalał na punkcie jej dużych oczu i subtelnej urody. Jej zdjęcia pojawiły się na okładkach trzynastu międzynarodowych edycji Vogue’a.

Gwiazda jest nazywana pierwszą prawdziwą top modelką. Dyktowała trendy i wpływała na świadomość swoich fanów. Wylansowała modę na nieco luźniejszy styl, zdecydowanie nie wpisywała się w żadne kanony. Chociaż jej fanki katowały się dietami, by upodobnić się do swojej ulubienicy, to ona swoją drobną figurę zawdzięczała jedynie idealnym genom.

Najprostsze nogi, kolana jak małe brzoskwinie, malutkie, wąskie, giętkie stópki, okrągłe ramiona, piękne dłonie i szyja. Była zarazem nowoczesna i romantyczna. Była doskonała – mówiła o niej redaktor naczelna amerykańskiej edycji „Vogue’a” Diana Vreeland.

Będąc u szczytu sławy, zdecydowała się porzucić karierę w modelingu.

Twiggy na okładce Vogue’a. Jak wygląda w wieku 71 lat?

Wielka kariera Twiggy rozpoczęła się od wizyty u fryzjera. Została modelką jednego z mistrzów nożyczek, który wypróbował na niej nowe cięcie, nadając jej tym samym jeszcze bardziej charakterystyczny wygląd i jeszcze bardziej uwydatnił jej ogromne oczy.

Przez cały czas Twiggy udowadniała, że nie jest tylko i wyłącznie ładną buzią. Pojawiła się w musicalu The Boy Friend, a za swoją rolę zgarnęła dwa Złote Globy. Obecnie nie jest tak bardzo obecna w show-biznesie. Zajmuje się głównie nagrywaniem podcastów, do których jest zapraszana razem z innymi sławnymi osobami.

Gwiazda, która w tym roku skończyła 71 lat, zdecydowała się wziąć udział w sesji zdjęciowej, która pojawiła się na okładce greckiego wydania magazynu Vogue. Jej uroda nadal jest zachwycająca, a ogromne oczy błyszczą zupełnie, jak kilkadziesiąt lat temu.

Pod zdjęciem udostępnionej okładki Twiggy zebrała mnóstwo komplementów od swoich fanów. Nie można się im dziwić, ponieważ emerytowana modelka z wiekiem nie straciła nic ze swojej niewiarygodnej urody.


Twiggy na okładce greckiego Vogue

Twiggy na okładce greckiego Vogue

Twiggy na okładce Vogue'a

Twiggy na okładce Vogue'a

Twiggy na okładce Vogue'a

Twiggy na okładce Vogue'a

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×