Opole 2021. Edyta Górniak oddała hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu. A przy tym wyglądała MEGA!

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak była jedną z gwiazd, które zaprezentowały się pierwszego dnia 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Fani oniemieli na widok jej kreacji. Jak wyglądała?

Edyta Górniak jest jedną z najbardziej znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zadebiutowała jako nastolatka, a przez kolejne lata ciężko pracowała na swój sukces. Dzięki uporowi i ogromnemu poświęceniu miała okazję reprezentować Polskę podczas konkursu Eurowizji w 1994 roku. W Dublinie brawurowo wykonała utwór To nie ja, który zapewnił jej 2. miejsce oraz otworzył drzwi do światowej kariery.

Gwiazda ma na swoim koncie osiem albumów studyjnych. Na nich znalazło się łącznie 59 singli, które cieszą się ogromną popularnością. 8 maja 1995 roku pojawił się jej debiutancki krążek Dotyk, który według danych Związku Producentów Audio-Video dwa lata później uzyskał status poczwórnej platynowej płyty.

Górniak jest jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. W okresie letnim regularnie występowała podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki, a ostatnio pojawiła się na prezentacji jesiennej ramówki TVP. Nie sposób wyobrazić sobie, że mogłoby jej zabraknąć w Opolu.

Opole 2021. Kreacja i występ Edyty Górniak

Wokalistka pochodzi z Ziębic – miejscowości położonej pod Opolem, do której przeprowadziła się wraz z rodziną, gdy miała zaledwie 4 lata. To właśnie w stolicy polskiej piosenki szlifowała swój talent pod okiem Elżbiety Zapendowskiej. W 1990 roku zdobyła wyróżnienie w koncercie Debiuty podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To osiągnięcie otworzyło jej drzwi do wielkiej kariery. Krótko po tym otrzymała propozycję wystąpienia w musicalu Metro, który wystawiono w teatrze Studio Buffo oraz na Broadwayu.

Trudno jest wyobrazić sobie Festiwal w Opolu bez udziału Edyty Górniak. Gwiazda po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa pełna energii wróciła na scenę. Zdecydowanie potwierdziła to podczas pierwszego koncertu tegorocznego festiwalu Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!. Na scenie w opolskim amfiteatrze wykonała utwór Grzegorza Ciechowskiego pt. Nie pytaj o Polskę.

Wokalistka wyszła na scenę ubrana w czarną mini z tiulu. Wąską talię gwiazdy podkreślił szeroki pas. Całość dopełniła srebrną biżuterią wysadzaną kryształkami oraz kremowymi szpilkami. Tym razem artystka rozpuściła włosy, które podkreśliły jej naturalne piękno oraz sprawiły, że na scenie prezentowała się wyjątkowo elegancko.

Dopóki my żyjemy, Polska żyje też – powiedziała na koniec swojego występu, a wcześniej udostępniła post o podobnej treści na Instagramie.

To nie pierwszy raz, gdy Górniak prezentuje się w tiulowej sukience. Podczas finału The Voice Kids 4 zaprezentowała się widzom w różowej kreacji, która również prezentowała się niezwykle efektownie. Wcześniej podobny fason miała na sobie podczas krakowskiego koncertu, który odbył się w ramach trasy akustycznej w 2018 roku.

Zajrzyjcie do naszej galerii. Występ Edyty Górniak w Opolu 2021 możecie obejrzeć poniżej.


Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Edyta Górniak - Opole 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×