Szukaj

Koronawirus: H&M otworzyło pierwsze sklepy po długiej przerwie. Klientów obowiązują nowe zasady

hm

hm

H&M otworzyło wybrane sklepy po miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W których miastach znowu można robić zakupy w stacjonarnych butikach?

Koronawirus na całym świecie wywołał kryzys gospodarczy, jakiego nie było od lat. W wyniku pandemii najbardziej ucierpiały dwie gałęzie: turystyka i handel. Wstrzymany został ruch lotniczy, a wiele państw zamknęło swoje granice dla obcokrajowców. Jest to skutek uboczny restrykcyjnych obostrzeń wprowadzonych przez rządy poszczególnych państw.

W większości krajów świata obywatele musieli poddać się przymusowej kwarantannie. Przemieszczanie się zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Zapadła również decyzja o zamknięciu centrów handlowych i sklepów. Przez ponad miesiąc zamknięte były butiki w całej Polsce.

H&M ponownie otwiera swoje sklepy w Polsce

W ciągu ostatniego miesiąca zakupów odzieżowych mogliśmy dokonywać jedynie online. H&M w tym czasie zaoferował klientom wydłużony czas na zwrot – aż 100 dni (czyli o 72 dni więcej). Dodatkowo członkowie Klubu H&M mogą liczyć na darmową dostawę.

Od 20 kwietnia premier zdecydował się na stopniowe odmrażanie gospodarki. Mimo że galerie handlowe nadal pozostają zamknięte, to sieć mogła na tę chwilę otworzyć sklepy, które znajdują się w osobnych budynkach.

Działamy zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami rządu, które zakazują handlu w sklepach o powierzchni powyżej 2000 m kw. Obecne przepisy pozwalają nam otworzyć tylko cztery sklepy w Polsce – zaznaczyli administratorzy profilu H&M na Facebooku.

Drodzy Klienci, pozostając w zgodzie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, otworzyliśmy cztery sklepy…

Opublikowany przez H&M Wtorek, 21 kwietnia 2020

Jak zapewnia dyrekcja sieci, na terenie butików obowiązują najwyższe standardy higieniczne. Wstęp na teren sklepu możliwy jest tylko w masce zasłaniającej twarz i usta. Sieć preferuje płatność bezgotówkową. Do dyspozycji klientów przy wejściu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk oraz jednorazowe rękawiczki.

Zakupy w butikach H&M można zrobić już w czterech miastach w Polsce:

  • Katowice – ul. Stawowa 9,
  • Zakopane – ul. Krupówki 49,
  • Wrocław – ul. Świdnicka 7,
  • Sopot – ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57.

Jak na razie H&M to pierwsza sieciówka w Polsce, która podjęła decyzję o ponownym otwarciu swoich sklepów.


Sklep H&M Sopot – ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57

Sklep H&M Sopot – ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57

Sklep H&M Wrocław – ul. Świdnicka 7

Sklep H&M Wrocław – ul. Świdnicka 7

Sklep H&M Zakopane – ul. Krupówki 49

Sklep H&M Zakopane – ul. Krupówki 49

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×