Szukaj

Uwielbiana sieć zamyka sklepy. Potentat modowy bankrutuje

koronawirus, Arcadia Group ogłasza bankructwo

koronawirus, Arcadia Group ogłasza bankructwo

Koronawirus na świecie. Brytyjski potentat modowy bankrutuje. W poniedziałkowy wieczór złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami. Pracę może stracić aż 13 tysięcy osób. 

Pierwszy przypadek zachorowania na COVID-19 odnotowano w listopadzie 2019 w mieście Wuhan w środkowych Chinach. W ciągu kolejnych tygodni wirus rozprzestrzenił się na całym świecie. Doszło do tego, że 11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.

Według najnowszych danych SARS-CoV-2 wykryto u ponad 64 milionów osób. Pokonało go ponad 44 miliony, 1,5 mln przez niego zmarło. Wciąż prowadzone są badania nad szczepionką, która pomogłoby chorym w walce z wirusem. Najskuteczniejszą formą ochrony wciąż jest izolacja.

Koronawirus na świecie. Potentat modowy Arcadia Group bankrutuje

Pandemia koronawirusa wpłynęła na życie gospodarcze i społeczne na całym świecie. Rządy wielu krajów wprowadzają obostrzenia, które mają zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. To jednak negatywnie odbija się na funkcjonowaniu wielu mniejszych, a nawet większych firm.

Jak podaje TVN24, bankrutuje brytyjski potentat na rynku odzieżowym Arcadia Group. W poniedziałkowy wieczór złożył wniosek o ochronę przed wierzycielami. To on jest właścicielem marek takich jak m.in. Topshop, Topman, Dorothy Perkins, Wallis, Miss Selfridge, Evans, Burton i Outfit. Prowadzi łącznie 444 sklepów w Wielkiej Brytanii i 22 za granicą.

Niestety przez pandemię, a szczególnie przez dwa lockdowny, obroty znacznie spadły. Aktualnie 9294 spośród ok. 13 tys. pracowników przebywa na przymusowych urlopach:

Skutki pandemii Covid-19, w tym przymusowe zamykanie naszych sklepów na dłuższy czas, poważnie wpłynęły na handel wszystkich naszych marek. Przez cały ten niezwykle trudny czas naszym priorytetem była ochrona miejsc pracy i zachowanie stabilności finansowej grupy, w nadziei, że uda nam się zażegnać pandemię i wyjść z niej zwycięsko. Ostatecznie jednak, wobec najtrudniejszych warunków handlowych, jakich kiedykolwiek doświadczyliśmy, przeszkody, które napotkaliśmy, okazały się zbyt poważne —  poinformował prezes Arcadia Group Ian Grabiner.

Frima Deloitte, która została zarządcą masy upadłościowej, podaje, że na razie żadne zwolnienia nie zostaną ogłoszone. Wszystkie sklepy pozostaną otwarte lub zostaną ponownie otwarte, gdy skończą się restrykcje wprowadzone z powodu koronawirusa. Tymczasowo zdecydowano się na zamknięcie kilku z butików. Klientów zapewniono jednak, że zamówienia online będą honorowane.

Produkty marki Topshop można było kupić w Polsce. Firma wycofała się jednak z tego rynku w 2017 roku.


Arcadia Group ogłasza bankructwo

Arcadia Group ogłasza bankructwo

Arcadia Group ogłasza bankructwo

Arcadia Group ogłasza bankructwo

Arcadia Group ogłasza bankructwo

Arcadia Group ogłasza bankructwo

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×