Tak dziś wygląda suknia ślubna księżnej Diany. Jak zmieniła się przez 40 lat? Książę William wszystko pokazał światu

Jak obecnie wygląda suknia ślubna księżnej Diany?

Jak obecnie wygląda suknia ślubna księżnej Diany?

W pałacu Kensington została zorganizowana nietypowa wystawa. Jednym z eksponatów jest suknia ślubna księżnej Diany. Jak wygląda po upływie 40 lat?

Księżna Diana była uwielbiana przez Brytyjczyków, którzy pokochali ją za pogodne usposobienie i otwartość. Mimo że jej małżeństwo niemalże od początku nie należało do najszczęśliwszych, a media co chwilę donosiły o kolejnych kryzysach, to cały czas cieszyła się niesłabnącą sympatią. Koniec końców związek z następcą tronu zakończył się rozwodem.

Odkąd tylko lady Di stała się prawowitym członkiem rodziny królewskiej, media bacznie obserwowały każdy jej ruch. Mimo tego, że wielokrotnie łamała królewską etykietę, uchodziło jej to płazem. Brytyjczycy od początku twierdzili, że bardzo ocieplała wizerunek Windsorów. Z biegiem czasu zyskała przydomek Królowej Ludzkich Serc, ponieważ zawsze okazywała ludziom wiele ciepła oraz udowadniała, że nawet ona może mieć chwile słabości.

Jak wygląda suknia ślubna księżnej Diany po upływie 40 lat?

Ślub księżnej Diany i księcia Karola odbył się 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie. Tego dnia oczy niemal wszystkich ludzi na świecie były zwrócone w kierunku Wielkiej Brytanii, a ceremonia w krótkim czasie została okrzyknięta ślubem stulecia.

Kreację panny młodej zaprojektowali Elizabeth i David Emanuel. Suknia charakteryzuje się tym, że ma delikatny dekolt, bufiaste rękawy oraz ręcznie haftowane koronkowe aplikacje oraz kokardki. Każdy szczegół został wykonany z niezwykłą dbałością. Jedną z tkanin użytych do szycia była antyczna koronka Carrickmacross, która należała do królowej Marii, prababki księcia Karola.

Jednym z życzeń Diany było to, aby suknia była możliwie jak najdłuższa, dlatego też posiada tren o długości 7,62 m. Nie było to najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ przez to ledwo zmieściła się w powozie, którym przyjechała z ojcem pod katedrę.

Suknia ślubna księżnej przez lata nie była pokazywana publicznie. Sam projektant widział ją po raz ostatni w Althorp, rodzinnym domu Diany, gdzie w 1998 roku zorganizowano wystawę ku pamięci tragicznie zmarłej księżnej. Poniżej możecie zobaczyć, jak obecnie wygląda ta wyjątkowa kreacja.

Gdzie można zobaczyć suknię ślubną księżnej Diany?

Obecnie suknia znajduje się na wystawie Royal Style in the Making w Pałacu Kensington.


Tak obecnie wygląda suknia ślubna księżnej Diany

Tak obecnie wygląda suknia ślubna księżnej Diany

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×