Tych widowiskowych kreacji z gali Grammy świat nigdy nie zapomni! Same modowe petardy!

Grammy: kreacje wszech czasów

Grammy: kreacje wszech czasów

Grammy, to najważniejsza impreza w branży muzycznej, która co roku przyciąga plejadę najpotężniejszych postaci show-biznesu. Każda gwiazda robi co w jej mocy, by tego wieczoru wyglądać spektakularnie. Na czerwonym dywanie co roku roi się od wyszukanych sukni przygotowanych przez najlepszych projektantów. Kto w ponad 60-letniej historii imprezy wyglądał najlepiej? Wybraliśmy kreacje wszech czasów.

3 kwietnia odbędzie się kolejna ceremonia rozdania „muzycznych Oscarów”, czyli Grammy 2022. Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać w nocy z niedzieli na poniedziałek od godziny 1:00 czasu polskiego. Uroczystość wręczenia nagród pokaże amerykańska stacja telewizyjna CBS.

Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć, czym jest to prestiżowe wyróżnienie, a także zaprezentujemy kreacje gwiazd, które z różnych powodów, przeszły do historii tej zacnej imprezy.

Grammy, które uważane jest za odpowiednik Oscara, przyznawane jest artystom z branży muzycznej. Corocznie amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji przyznaje nagrody najlepszym muzykom i kompozytorom. Z tej okazji na czerwonym dywanie gromadzi się elita światowych gwiazd, które przygotowując się do eventu, robią wszystko, żeby zaskoczyć swoją stylizacją i jak najlepiej zaprezentować się w świetle fleszy fotoreporterów. Projektanci prześcigają się w swoich oryginalnych pomysłach, pamiętajmy bowiem, że oni tego dnia również pracują na swoją markę i magię swojego nazwiska.

Grammy – kreacje wszech czasów. Najgłośniejsze suknie

Podczas tej wielkiej, bądź co bądź, również „modowej uczty” oczy świata zwrócone są na gwiazdy, które na czerwonym dywanie prezentują efekt końcowy swoich wielotygodniowych przygotowań. Przygotowaliśmy kolekcję kreacji, które na przestrzeni lat zyskały rozgłos swoją oryginalnością, a także przykuły uwagę krytyków.

Madonna w tradycyjnym japońskim stroju Kabuki - Grammy 1999, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Madonna w tradycyjnym japońskim stroju Kabuki – Grammy 1999, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Z pewnością przy tej okazji nie można pominąć Katy Perry w sukience od Valentino, która motywem muzycznym idealnie wpisała się w klimat ceremonii, zniewalającej wręcz Beyonce dumnie prezentującej ciążowe krągłości w czerwonej kreacji Peter Dundas, Madonny w nieco męskim stylu Ralpha Laurena, na wskroś ekstrawaganckiej i kosmicznej Lady Gagi w Armani Privé, legendarnej Jennifer Lopez ubranej w dzieło Versace z głębokim dekoltem, Madonny w tradycyjnym japońskim stroju Kabuki (wystąpiła w nim podczas otwarcia gali w 1999 roku), czy Mariah Carey w skromnej, czarnej mini.

Poznajcie ranking stylizacji z gali Grammy, który stworzyliśmy na podstawie o opinie krytyków mody publikowane na łamach People, Glamour i Vogue.


Lady Gaga – Grammy 2019, kreacja: Celine

Lady Gaga – Grammy 2019, kreacja: Celine

Katy Perry – Grammy 2019, kreacja: Balmain

Katy Perry – Grammy 2019, kreacja: Balmain

Ariana Grande – Grammy 2020

Ariana Grande – Grammy 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×