Szukaj

Gigant przejmuje najpopularniejsze sieciówki. Ulubione marki klientów dostały drugie życie

Asos

Asos

Platforma sprzedająca odzież w internecie przejmuje znane marki sieciówek, które niedawno ogłosiły niewypłacalność. W grę wchodzą ogromne sumy. 

Pandemia koronawirusa wywołała kryzys gospodarczy na świecie, jakiego nie było od lat. Ucierpiało sporo branż, w tym turystyka, gastronomia czy handel. Wiele państw wprowadziło restrykcje, które mają ograniczać kontakty międzyludzkie i tym samym hamować rozprzestrzenianie się wirusa.

W niektórych krajach ustanowiono godziny policyjne, część zamknęła swoje granice dla obcokrajowców, a także zamknęła galerię handlowe. Przez to coraz więcej marek wycofuje się z tradycyjnej sprzedaży i przenosi się do sieci. Niedawno informowaliśmy o tym, że kryzys dopadł jedną ze znanych polskich sieciówek.

Zobacz: Ulubiona sieciówka Polaków znika z galerii handlowych. Kolejna ofiara pandemii zmuszona do zamknięcia sklepów

Asos przejmuje cztery marki. Jakie?

Na początku grudnia media obiegły informacje, że brytyjski potentat na rynku odzieżowym, Arcadia Group, bankrutuje. To on jest właścicielem takich marek jak m.in. Topshop oraz Topman. Prowadzi łącznie 444 sklepów w Wielkiej Brytanii i 22 za granicą. Wówczas około 13 tysięcy pracowników wysłano na przymusowe urlopy:

Przez cały ten niezwykle trudny czas naszym priorytetem była ochrona miejsc pracy i zachowanie stabilności finansowej grupy, w nadziei, że uda nam się zażegnać pandemię i wyjść z niej zwycięsko. Ostatecznie jednak, wobec najtrudniejszych warunków handlowych, jakich kiedykolwiek doświadczyliśmy, przeszkody, które napotkaliśmy, okazały się zbyt poważne — poinformował prezes Arcadia Group Ian Grabiner.

Okazuje się, że część marek Arcadia Group przejmie Asos, brytyjska platforma, zajmująca się sprzedażą odzieży w internecie. Jak podaje businessinsider, strony zawarły umowę, która opiewa na kwotę 295 mln funtów, na zakup czterech brandów: Topshop, Topman, Miss Selfridge i HIIT. Nabywca chce też zapłacić 30 mln funtów za akcje.

Chociaż Asos stanie się właścicielem wspomnianych firm, nie wiadomo, co stanie się z pracownikami sklepów stacjonarnych. Platforma chce się bowiem skupić na sprzedaży w sieci. Nie wykluczone więc, że szykują się zwolnienia.

BBC podaje, że około 70 sklepów, w których pracuje 2,5 tys. pracowników, może zostać zamkniętych. W ciągu ostatnich kilku tygodni zamknięto już 50 sklepów wspomnianych marek, co spowodowało, że zniknęło ok. 2 tys. miejsc pracy.


Asos.com

Asos.com

Topshop wycofuje się z Polski

Topshop wycofuje się z Polski

Galeria handlowa

Galeria handlowa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×