Szukaj

Okładka „Vogue Polska” z Anją Rubik przejdzie do historii. Ikoniczne zdjęcie symbolem Strajku Kobiet

Anja Rubik

Anja Rubik

Anja Rubik zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet. Gwiazda zdecydowała się na bardzo mocny przekaz. Zrzuciła ubrania i wystąpiła na okładce magazynu Vogue Polska

Anja Rubik jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek. Wielką karierę rozpoczęła już jako nastolatka. Pierwsze kroki stawiała na wybiegach w Mediolanie. Z czasem zaczęła pracować dla największych domów mody. Można było ją zobaczyć między innymi na pokazach Gucci, Givenchy, Chanel, Oscar de la Renta, Victoria’s Secret i wielu innych światowych marek, które długo by wymieniać. Ma za sobą niezliczoną ilość współpracy z największymi projektantami. W 2012 roku została uznana przez portal models.com za ikonę.

Modelka uczestniczyła w wielu kampaniach reklamowych. Największe światowe marki bardzo zabiegają o to, by stała się ich ambasadorką. Gwiazda często pojawiała się także na okładkowych sesjach dla różnych magazynów. Anja wie, że swoją popularność może wykorzystać w słusznej sprawie. Często więc udziela się jako społeczna aktywistka. Ostatnio sporo kontrowersji w Polsce wzbudziła ustawa antyaborcyjna. Światowej klasy modelka nie pozostała obojętna na to co dzieje się w naszym kraju.

Anja Rubik na okładce Vogue Polska

Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i niekorzystny dla Polek wyrok trybunału konstytucyjnego w tej sprawie spowodował falę protestów w całym kraju. Polacy demonstrowali na ulicach wszystkich miast, a cała sytuacja skumulowała się w stolicy. Również w sieci pojawiła się cała masa wpisów, w których mogliśmy przeczytać, co na temat tego, co się dzieje myślą gwiazdy. Wiele z nich nie zostawiło suchej nitki na partii rządzącej.

Anja Rubik zdecydowała się wystąpić w sesji dla magazynu Vogue Polska. Bardzo odważne zdjęcie modelki zdobi najnowszą okładkę periodyku.

Kiedy w grudniu 1892 r. pojawił się pierwszy numeru nowego periodyku o tytule „Vogue”, jego celem było relacjonowanie wydarzeń towarzyskich i mód w konfekcji nowojorskich dam. Podczas tych 127 lat sporo się w „Vogue’u” zmieniło, ale wciąż kierujemy nasze treści (w głównej mierze) do czytelniczek. To, co dotyczy Polek, dotyczy i polskiego „Vogue’a” – tak jest od naszego pierwszego numeru, i tak będzie zawsze. Dlatego numer świąteczny poświęciliśmy sile kobiet, a stworzenie sesji okładkowej powierzyliśmy supermodelce i, a może już przede wszystkim, aktywistce Anji Rubik. Sfotografowała się sama, z atrybutami bliskimi dziś sercu milionów rodaczek. Jesteśmy z Wami – Redaktor Naczelny „Vogue Polska”, Filip Niedenthal.

Pomysł na okładkę i jej wykonanie redaktor naczelny magazynu całkowicie zawierzył supermodelce. Gwiazda zdecydowała się na bardzo mocny przekaz. Postanowiła zdjąć ubrania i odziana jedynie w czerwoną tkaninę, którą ma związane ręce, zapozowała przed obiektywem aparatu. Na twarzy ma namalowaną czerwoną błyskawicę, czyli symbol Strajku Kobiet. Ta odważna fotografia na pewno nie przejdzie bez echa.

Grudniowy numer magazynu Vouge Polska stał się tym samym zupełnie wyjątkowy i pokazał ogromne wsparcie dla Polek.


Anja Rubik na okładce Vogue Polska

Anja Rubik na okładce Vogue Polska

Anja Rubik jest przeciwko zakazowi aborcji

Anja Rubik jest przeciwko zakazowi aborcji

Anja Rubik - długa kreacja, Cannes 2019

Anja Rubik - długa kreacja, Cannes 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×