NewsySzok! Modelka Michalina M. z poważnymi zarzutami! Chodzi o wyłudzenie prawie 7 milionów złotych!

Szok! Modelka Michalina M. z poważnymi zarzutami! Chodzi o wyłudzenie prawie 7 milionów złotych!

Michalina Manios z Top Model wyłudzała pieniądze
Michalina Manios z Top Model wyłudzała pieniądze
Milena Majek

01.02.2016 16:10, aktual.: 02.02.2016 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niepokojące wieści dotarły dziś do wszystkich fanów znanej modelki. Jak podaje Dziennik Łódzki, Michalina M. wraz z rodziną oszukała kontrahentów swojej firmy na kwotę ponad 6,5 miliona złotych. 

Michalina M., znana jest z udziału w show Top Model. Dziewczynie oraz jej najbliższej rodzinie postawiono zarzut oszustwa na ponad 6,5 miliona złotych oraz ukrywanie majątku przed wierzycielami.

Historia miała początek w październiku 2010 roku, kiedy to modelka wraz z rodziną założyli firmę w Szadku, która zajmowała się produkcją domów z drewna. Dwa lata później we wpisie działalności gospodarczej pojawiły się dane Michaliny M., która rozpoczynała telewizyjną karierę modelki. W 2011 roku wzięła ona udział w paryskim Fashion Weeku. Wówczas była niezwykle rozpoznawalna. Rodzinna firma podpisała więc umowę z nowym kontrahentem - Przemysławem K. Firma Michaliny M. miała wybudować dla niego drewniane domy, które następnie miały być wywiezione do Szwecji. Tam przedsiębiorca zamierzał stworzyć osiedle składające się z drewnianych bliźniaków.

Kontrakt opiewał na trzy lata, a firma miała dostarczać 11 bliźniaków rocznie - powiedział Józef Mizerski, rzecznik Prokuratora Okręgowego w Sieradzu

Inwestor wziął więc kredyt na sumę ponad 5 milionów. Jak się okazałopieniądze przekazał firmie rodziny Michaliny M. Pieniędzy mogło zbraknąć, więc inwestor znalazł kolejnego partnera biznesowego, który przekazał rodzinnej firmie modelki ok. 1,5 miliona złotych.

W 2014 roku policjanci otrzymali informację, że doszło do wyłudzenia kilku milionów złotych na rzekomą inwestycję w Szwecji. Sprawcami miała być rodzina M. z Szadku - mówi "Dziennikowi Łódzkiemu" kom. Adam Kolasa z zespołu prasowego komendy wojewódzkiej policji w Łodzi.

Firma część pieniędzy przeznaczyła co prawda na spłatę długów, ale nie była to jedyna inwestycja. Zdaniem prokuratury, kwoty przeznaczano także na zakup luksusowych kompletów bielizny. Zgromadzone dowody pozwoliły na przekazanie sprawy do urzędu skarbowego, który wszczął postępowanie mające na celu odzyskanie pieniędzy.

Rodzinie postawiono zarzuty. I tak: matka Michaliny, Jadwiga M. usłyszała zarzut oszustwa na sumę 6,5 miliona złotych. Grozi jej za to do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec Jadwigi M. zastosowano dozór policyjny. Ponadto kobieta, która była pełnomocnikiem firmy stanie przed sądem pod zarzutem wyłudzenia kredytu na pół miliona złotych od jednego z banków w Poznaniu. 

Zdaniem śledczych, Michalina doskonale wiedziała, co się dzieje w rodzinnej firmie. Postawiony jej zarzut ukrywania mienia przed wierzycielami. Jak czytamy, rodzinna firma modelki "miała dokonywać umów darowizny tak, aby nie mieć fizycznie dostępu do powierzonych im pieniędzy". Podejrzani zapisywali między sobą gotówkę oraz nieruchomości. Modelka Michalina M., jej starsza siostra Anna M. oraz ojciec Krzysztof M. usłyszeli zarzuty ukrywania mienia oraz unikania spłaty zobowiązań. Grozi im do 5 lat więzienia, a prokuratura nie wyklucza kolejnych zarzutów. Mogą oni jednak odpowiadać z tzw. wolnej stopy.

Michalina M. z zarzutem wyłudzania pieniędzy
Michalina M. z zarzutem wyłudzania pieniędzy
Michalina M. z zarzutem wyłudzania pieniędzy
Michalina M. z zarzutem wyłudzania pieniędzy
Michalina M. wyłudzała pieniądze?
Michalina M. wyłudzała pieniądze?

opracowano na podstawie: Dziennik Łódzki, 1 lutego 2016

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także