NewsyMarta Kaczyńska oddała hołd rodzicom w 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tak zapamiętała Lecha i Marię

Marta Kaczyńska oddała hołd rodzicom w 13. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tak zapamiętała Lecha i Marię

Marta Kaczyńska
Marta Kaczyńska
Elwira Szczepańska
10.04.2023 20:40

To już 13 lat odkąd media obiegły wiadomości, że prezydencki Tupolew nie dotarł na miejsce przeznaczenia. Samolot z Lechem i Marią Kaczyńskimi oraz innymi pasażerami o 8.41 runął i rozbił się nieopodal lotniska w Smoleńsku.

W katastrofie, która wstrząsnęła Polską 10 kwietnia 2010 roku, oprócz pary prezydenckiej zginęli m.in., przedstawiciele Parlamentu, sił zbrojnych, bliscy osób zamordowanych przez NKWD w Katyniu oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski.

Od tamtych wydarzeń minęła już wiele lat, a one ciągle budzą ogromne emocje. Wszystko za sprawą ciągnącego się latami śledztwa i wielu teorii spiskowych wokół tragedii. Niezależnie od wszystkiego, wszyscy są zgodni, że doszło do ogromnego nieszczęścia.

Marta Kaczyńska w katastrofie smoleńskiej straciła rodziców

Marta Kaczyńska 10 kwietnia 2010 roku, przeżyła tragedię. Gdy Polska straciła Prezydenta RP, Pierwszą Damę i ponad 90 innych zasłużonych osób, ona pożegnała swoich rodziców. Gdy dowiedziała się o tragedii, początkowo nie mogła uwierzyć w to, co się stało:

Wybierając numery jak automat, wciąż wierzyłam, że przeżyli. Nagle zamknął się pewien rozdział życia - pisała w książce Moi Rodzice.

Co roku 10 kwietnia Marta Kaczyńska jeździła z całą rodziną na Wawel, by uczcić pamięć pary prezydenckiej. Tak też było w tym roku. Dodatkowo uczciła mamę i tatę wpisem w social mediach.

Marta Kaczyńska w 13. rocznicę śmierci uczciła pamięć rodziców

Na profilu Mary Kaczyńskiej na Facebooku w 13. rocznice katastrofy smoleńskiej pojawiło się zdjęcie Marii i Lecha Kaczyńskich. Oboje uśmiechnięci reprezentowali kraj i spełniali swoje obowiązki.

Można odnieść wrażenie, że to właśnie tak chce zapamiętać ich jedyna córka.

Post Marty Kaczyńskiej wzbudził sporo emocji. Internauci ruszyli ze słowami współczucia. To wielka tragedia stracić oboje rodziców w tym samym momencie. Nic dziwnego, że córka Marii i Lecha wspomina ich w każdą rocznicę katastrofy.

Marta Kaczyńska uczciła pamięć mamy. Maria Kaczyńska w sobotę świętowałaby urodziny
Marta Kaczyńska uczciła pamięć mamy. Maria Kaczyńska w sobotę świętowałaby urodziny
Marta Kaczyńska wspomina rodziców
Marta Kaczyńska wspomina rodziców
Marta Kaczyńska uczciła pamięć rodziców
Marta Kaczyńska uczciła pamięć rodziców
Marta Kaczyńska dodała nowy wpis. Andrzej Duda reaguje
Marta Kaczyńska dodała nowy wpis. Andrzej Duda reaguje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także