NewsyMama Lewandowskiej pracowała dla Rydzyka i TVP. Jest mocno wierząca

Mama Lewandowskiej pracowała dla Rydzyka i TVP. Jest mocno wierząca

Anna Lewandowska, ojciec Rydzyk (fot. KAPiF)
Anna Lewandowska, ojciec Rydzyk (fot. KAPiF)
26.12.2023 11:56

Jak wielokrotnie podkreślała, Anna Lewandowska sukces osiągnęła także dzięki nieustającemu wsparciu swojej mamy. Maria Stachurska stara się trzymać świetny kontakt nie tylko ze swoją córką, ale także jej mężem, Robertem Lewandowskim.

Mama Lewandowskiej jest mocno wierząca

Mama sportsmenki bardzo poważnie podchodzi do kwestii wiary i wspiera swoich bliskich modlitwą. Jak przyznała w rozmowie z Bohateron, przed dużymi zawodowymi wyzwaniami Lewandowski dzwoni do niej z prośbą.

Gdy Robert dzwoni i mówi: "Mam dziś bardzo ważny mecz", to ja wiem, co mam robić - wyjaśniła.

W momencie, gdy jej dzieci dorastały, bardzo mocno obawiała się o ich przyszłość i bezpieczeństwo. Spokój ducha odnalazła w religii. Po dokonaniu zawierzenia, zyskała pewniejsze spojrzenie na sprawy doczesne.

Gdy dorastały i zaczęły samodzielnie wychodzić z domu, poznawać świat, dosłownie szalałam ze strachu. I wtedy właśnie dokonałam zawierzenia. Jednak gdy oddałam dzieci Maryi, poczułam się wolna. Bo to ona teraz się o nie troszczy - powiedziała.

Pracowała dla ojca Rydzyka i TVP

Co ciekawe, w ciągu swojej kariery zawodowej Maria Stachurska była związana z kilkoma inicjatywami związanymi z Kościołem. W latach 90. była producentem zewnętrznym TVP, udzielała się także w należącym do ojca Rydzyka Radiu Maryja.

Przy zakładaniu Radia Maryja realizowałam spektakle radiowe. Pracowałam przy tworzeniu Telewizji Niepokalanów, byłam redaktorem programowym. Od kilku lat wraz z Księdzem Andrzejem Juńczykiem prowadzę "Eucharystyczną Wspólnotę Dzieci Maryi" przy Parafii Najświętszego Zbawiciela (Sanktuarium Matki Zbawiciela) w Warszawie. Zrealizowałam kilka filmów dokumentalnych o tematyce religijne - opisała swoje dokonania w książce swojego autorstwa.

Wiedzieliście o tym?

scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
scena z: Anna Lewandowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
Anna Lewandowska (fot. KAPiF)
Anna Lewandowska (fot. KAPiF)
Anna Lewandowska (fot. KAPiF)
Anna Lewandowska (fot. KAPiF)
Anna Lewandowska (Instagram)
Anna Lewandowska (Instagram)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także