ExclusiveMajka Jeżowska nie ma co liczyć na pracę w TVP. Gorzkie słowa gwiazdy

Majka Jeżowska nie ma co liczyć na pracę w TVP. Gorzkie słowa gwiazdy

Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
06.04.2021 05:00

Majka Jeżowska na scenie obecna jest od czterech dekad. Zadebiutowała w zespole Heat N Serve, z którym nagrała przebój Rats on a budget. Piosenka była notowana na liście amerykańskiego MTV. Dotychczas niewiele gwiazd powtórzyło wyczyn piosenkarki, która w latach 90. zabrała się za muzykę familijną.

Z myślą o synu Jeżowska nagrała przeboje A ja wolę moją mamę, Kolorowe dzieci i Laleczka z saskiej porcelany. Utwory w błyskawicznym tempie stały się hitami i przyniosły Jeżowskiej niesamowitą rozpoznawalność. Gwiazda stała się reprezentantką piosenek dla dzieci, choć jej dyskografia wykracza mocno poza ten gatunek muzyczny. Niedawno dostała swoją pierwszą w karierze nominację do Fryderyka za album rock.

Majka Jeżowska o współpracy z TVP

Tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa Majka Jeżowska zasiadła w jury nowego formatu TVP Star Voice. Gwiazdy mają głos. Przyjęła propozycję, choć dziś uważa, że widowisko było jedynie odgrzewanym kotletem, który niewiele wnosił na polski rynek muzyczny. Gwiazda poniekąd cieszy się, że podjęto decyzję o anulowaniu show. O szczegółach opowiedziała Jastrząb Post.

Może i dobrze. Ja nie byłam przekonana co do potrzeby odświeżania tego formatu. Kiedyś, dużo dawniej mieliśmy okazję podziwiać gwiazdy Jak oni śpiewają i to właściwie był ten sam format, tylko zmieniony. Kiedyś to może było ciekawe, natomiast dzisiaj, jest tak dużo programów talent show, w których młodzi ludzie, którzy potrafią i chcą śpiewać profesjonalnie startują o karierę, o coś, co będzie się z nimi działo potem i to jest na całym świecie.

Majka jest wielką fanką amerykańskiej edycji The Voice. Uważa, że nie ma na świecie żadnego lepszego formatu łowiącego młode talenty:

Ja uwielbiam oglądać Voice of America. Genialni jurorzy, kultura wypowiedzi, elokwencja, inteligencja, poczucie humoru. To, jak oni komentują, to sprawia mi to ogromną frajdę. To jest punkt odniesienia, do którego odnoszę potem wszystkie inne programy. I niestety nikt się nie równa. Dla mnie emocje w takim programie są wtedy, gdy ludzie walczą o coś, o swoją przyszłość. Natomiast jeśli w takim programie walczą o ocenę jurorów ludzie, którzy mają takie hobby, że sobie pośpiewają, albo są aktorami i tak śpiewają w spektaklach, i my mamy to oceniać... Ja nie czułam się zbyt komfortowo oceniając kogoś, kto jest świetnym aktorem. Wolałabym oceniać kogoś, kto stoi i naprawdę otwiera swoją duszę i talent, bo chce zostać kimś. A nie, że jest kimś, ale sobie pośpiewa.

Według Jeżowskiej jest już za dużo programów z udziałem wokalistów amatorów:

Myślę, że jest tak dużo tego typu programów na świecie i tak dużo osób, które chcą śpiewać, wrzucają do sieci swoje nagrania, to wydaje mi się, że jest coś nie tak. Wszyscy nagle chcą śpiewać, a my musimy tego słuchać i oceniać. Jest tego za dużo.

Gdyby Majka Jeżowska otrzymała propozycję jurorowania np. w The Voice of Poland, to przyjęłaby ją?

Nie muszę się martwić o to, czy dostanę jakąkolwiek propozycję. Myślę, że nie dostanę. Nie jestem zaliczana do osób, którym można by było zaproponować pracę TVP. Poza tym, te wszystkie programy już są obsadzone.

Uwagę gwiazdy skradło jeszcze jedno show, którego na polskim rynku jak dotąd nie było:

The Masked Singers czyli zamaskowani wokaliści. I to jest show jakiego nie było. Myślę, że byłoby to wielkim hitem gdyż jest to propozycja familijna. Mimo iż uczestnicy, wokaliści są zamaskowani do końca, są w bajecznych kostiumach, są oczywiście jurorzy, jest piękna oprawa, tancerze, szał. To jest to propozycja familijna i znakomita rozrywka. Więc gdyby ktoś chciał mnie zamaskować i wsadzić do jakiegoś kostiumu to tak. To jest jedyna rzecz, którą bym w tej chwili przyjęła.

Jesteście fanami Majki Jeżowskiej?

Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska – wiosenna ramówka TVP 2020
Majka Jeżowska – wiosenna ramówka TVP 2020
Gwiazdy przed studiem DDTVN - Majka Jeżowska
Gwiazdy przed studiem DDTVN - Majka Jeżowska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także