ExclusiveMajka Jeżowska o zmianach w TVP: "Trzeba wyplenić wszystkie chwasty". Oceniła zarobki gwiazd stacji [WIDEO]

Majka Jeżowska o zmianach w TVP: "Trzeba wyplenić wszystkie chwasty". Oceniła zarobki gwiazd stacji [WIDEO]

Majka Jeżowska (fot. YouTube)
Majka Jeżowska (fot. YouTube)
07.11.2023 09:40

Majka Jeżowska krytycznie podchodzi do obecnej władzy. Przed wyborami wzywała kobiety do jak największej mobilizacji. Jest też znaną sojuszniczką osób ze społeczności LGBT+. Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska miała okazję porozmawiać z piosenkarką.

W toku rozmowy nie zabrakło wątków dotyczących Telewizji Polskiej i niedawnych wyborów.

Majka Jeżowska o powrocie do TVP

Czy Majka znów będzie się pojawiać w TVP, jeśli dojdzie do zmiany steru rządów w Polsce?

Jeśli będą zmiany, to może tak. Ale myślę, że to jest jeszcze długa sprawa. To jest tak, że jak się zasieje jakieś ziarno, to potem trzeba wyplenić wszystkie chwasty i jest bardzo ciężko. Nie tęsknie za TVP. Nie oglądam, nie wiem, co tam się dzieje, nie wiem jakie są programy oprócz tego, że znajomi mi coś przekazują, którzy tam występują. Nie tęsknie za telewizją, na razie występuję w innych telewizjach i jest mi dobrze – zaczęła.

Przyznaje, że na ten moment nie otrzymała żadnej propozycji:

Na ten moment nie ma propozycji. Nie ma i nie będzie jeszcze długo. Ale zobaczymy, co czas pokaże. Ja się bardziej martwię o to, co się dzieje w polityce. Hello. Myślę, że tak czy owak, trzeba mieć nadzieję i dużą cierpliwość. Żeby cokolwiek się zmieniło, to musimy zacząć od ludzi, od siebie. W co my wierzymy i jakiej rzeczywistości chcemy wokół siebie.

Piosenkarka jest zadowolona z wysokiej frekwencji na wyborach.

Frekwencja była znakomita i wszyscy pokazali,  że są znudzeni tym rządem i tym, co dzieje się w Polsce. Teraz trzeba pójść za głosem ludów, a nie uparcie trzymać się stołków. Denerwuje się, bo wiem, że polityka rządzi się zupełnie innymi prawami. Ja wolę pisać piosenki. Na polityce się nie znam. Jak to funkcjonuje, jak dodają, że wychodzi im tak, a nie inaczej... Nie mam pojęcia – kontynuowała.

Majka Jeżowska krytycznie o zarobkach w TVP

Na początku października media obiegła informacja o wysokich zarobkach prowadzących "Wiadomości" TVP. Jeżowska uważa, że płacenie im tyle jest po prostu nieprzyzwoite.

Ja nie zaglądam do niczyjego portfela, ale uważam, że jest to nieprzyzwoite, żeby zarabiać za czytanie wiadomości, albo za podawanie nieprawdziwych wiadomości, albo za manipulowanie wiadomościami, żeby zarabiać takie kwoty, które można wydać fajnie. I mówię to jako zatroskany obywatel, bo nie jestem żadnym krytykiem rzeczywistości – oceniła.

Nasza rozmówczyni krytycznie odnosi się również do innych decyzji ludzi związanych z PiS.

Jeśli widzimy cyfry, które zupełnie niepotrzebnie zostały wydane na referendum, ciężkie miliony, które mogłyby pomóc wielu rodzinom, to jest to dla mnie zawsze problem, gdy widzę prośby rodziców, błagających i zbierających na operacje dzieci. Tych próśb my wszyscy dostajemy bardzo dużo. I wystarczyłoby, żeby ktoś na górze powiedział – dobra, dzisiaj robimy dobry uczynek i zamiast na kampanię, która tak naprawdę nic nie dała, nie przeznaczy się tych pieniędzy dla potrzebującej rodziny czy dzieci. Nie rozumiem, czemu się tak marnuje publiczne pieniądze. Nasze pieniądze, bo to są nasze pieniądze – pieniądze podatników – podsumowała ten wątek.
Robert Biedroń, Majka Jeżowska
Robert Biedroń, Majka Jeżowska
Majka Jeżowska w Egipcie
Majka Jeżowska w Egipcie
Majka Jeżowska w Egipcie
Majka Jeżowska w Egipcie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także