NewsyMajka Jeżowska pobiera niską emeryturę. Teraz grzmi: "Widzę pewne nierówności"

Majka Jeżowska pobiera niską emeryturę. Teraz grzmi: "Widzę pewne nierówności"

Majka Jeżowska (fot. KAPIF)
Majka Jeżowska (fot. KAPIF)
08.10.2023 06:55, aktualizacja: 08.10.2023 09:31

Majka Jeżowska jest obecna na scenie artystycznej od kilku dekad. Mimo tego na początku tego roku ujawniła, że jej emerytura wynosi niecały tysiąc złotych. Dlaczego tak mało? Piosenkarka nigdy nie była zatrudniona na etacie, przez co pieniądze należą się jej tylko z tytułu studiów i urodzenia dziecka (więcej na Pudelku).

Tylko żeby potem nie było, że narzekam. Bo ja wiem, że taką miałam dostać, ponieważ nigdy nie pracowałam dla nikogo. Nigdy nie byłam zatrudniona na żadnym etacie. Należy mi się emerytura za to, że urodziłam dziecko i że studiowałam. Emerytura wynosi niecały tysiąc złotych – powiedziała Jeżowska w podcaście "Wprost przeciwnie".

W ostatnich tygodnia portale internetowe przypomniały tamtą wypowiedź Majki. Portal Plejada skontaktował się z nią i jeszcze raz poprosił o komentarz ws. wysokości świadczenia.

Majka Jeżowska o emeryturze

63-latka od razu zaznaczyła, że nigdy nie narzekała na to, ile dostaje z ZUS-u.

Kiedyś zostałam zapytana o to, czy jestem emerytką. Jestem, bo skończyłam 60 lat, ale zaznaczyłam w trakcie tego wywiadu, że absolutnie nie narzekam i się nie skarżę – zaczęła.

Jeżowska jest świadoma, że inne osoby inkasują znacznie mniej.

Moja koleżanka, młodsza ode mnie o sześć lat, powiedziała: "Majka, ja sobie policzyłam, ile moja emerytura wyniesie, to jest połowa twojej". Pomyślałam sobie, że jest coraz niżej – wyznała.

Majka Jeżowska o nierównościach w systemie

Poza tym rozmówczyni Plejady zdaje sobie sprawę z nierówności w systemie emerytalnym, jakie zachodzą np. między pracownikami z długim stażem a wysokimi urzędnikami państwowymi, którzy są zatrudnieni przez niedługi czas, ale mimo tego pobierają wysokie świadczenia.

Ja absolutnie nie narzekam, bo lubię swoje życie. Jest mi dobrze i niczego mi nie brakuje, natomiast czasami widzę pewne nierówności w emeryturach. Na przykład między wysokimi urzędnikami państwowymi, którzy byli nimi przez chwilę i pobierają do końca życia bardzo wysoką emeryturę a kimś, kto pracuje 30, 40 lat – powiedziała. Ale takie jest życie.

Przypomnijmy, że średnia emerytura po waloryzacji w marcu 2023 roku wyniosła 3 482,63 zł.

Robert Biedroń, Majka Jeżowska
Robert Biedroń, Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska w bikini w Egipcie
Majka Jeżowska w bikini w Egipcie
Majka Jeżowska w bikini w Egipcie
Majka Jeżowska w bikini w Egipcie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także