ImprezyMaciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski i Karolina Gorczyca gwiazdami pokazu "Próchnik"

Maciej Zakościelny, Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski i Karolina Gorczyca gwiazdami pokazu "Próchnik"

Gwiazdy na pokazie Próchnika
Gwiazdy na pokazie Próchnika
Ewelina Buchnajzer
16.10.2015 11:00, aktualizacja: 19.10.2015 19:12

15 października w murach hali nr 16 w warszawskim Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji marki Adam Feliks Próchnik na jesień i zimę 2015/16. Pokaz otworzyli i zamknęli aktorzy znani publiczności z serialu "Czas honoru": Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Antoni Pawlicki i Karolina Gorczyca. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Sprzymierzeni z GROM. Pokaz uświetnił swoją obecnością m.in. Aleksander Tarnawski, zasłużony Cichociemny.

Inspirowana dokonaniami Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej najnowsza kolekcja Próchnika składa się przede wszystkim z krojów klasycznych, nawiązujących fasonami do estetyki lat 40. oraz zawierającymi liczne odniesienia militarne. Rafał Czapul (kolekcja męska) i Joanna Samborska (kolekcja damska) zaproponowali na nadchodzący sezon modele eleganckie i wygodne. Goście, wśród których znaleźli się m.in. Olivier Janiak, Lidia Kopania i Agnieszka Wesołowska, docenili zwłaszcza płaszcze, od dekad flagowy produkt marki, oraz dwurzędowe marynarki męskie, w tym sezonie oferowane w kilku różnych wariantach kolorystycznych.

Zbudowany specjalnie na potrzeby pokazu samolot wojskowy Dakota nie pozostawiał wątpliwości co do rodowodu kolekcji: to właśnie z kładącego się za nim cienia wychodzili na wybieg modele i modelki prezentujący kolejne sylwetki. Choreograf i reżyser pokazu Jacek Badurek podkreślił źródło inspiracji także w komentowanym z entuzjazmem wśród publiczności otwarciu i zamknięciu pokazu: znani z popularnego serialu historycznego „Czas honoru” polscy aktorzy swoim występem przypomnieli o dzielnych żołnierzach przedstawiając czwórkę roześmianych młodych ludzi, których losy na zawsze odmieniła wojna.

Zobaczcie naszą galerię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także