NewsyMaciej Kurzajewski w swojej diecie nie zapomina o jednym. "Towarzyszy mi przez cały dzień!"

Maciej Kurzajewski w swojej diecie nie zapomina o jednym. "Towarzyszy mi przez cały dzień!"

Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski
05.01.2024 10:18

Maciej Kurzajewski podzielił się ze swoimi fanami swoim upodobaniem do picia popularnego napoju. Dla niego liczy się jednak nie tylko smak, ale także, a może przede wszystkim, walor zdrowotny. Co przekazał internautom i jaka była ich reakcja?

Maciej Kurzajewski uwielbia żyć zdrowo

Nie jest tajemnicą, że prezenter stara się zachować zdrowy styl życia, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Ostatnio, gdy przebywał w Stanach Zjednoczonych, nie odpuścił sobie biegania. Wybrał się po prostu do Central Parku, gdzie odbył swoją cotygodniową, niedzielną przebieżkę.

Grudniowy Central Park w pełnym słońcu! Cudownie było znowu biegać w tym bajecznym miejscu! Ten sobotni poranek był magiczny – ludzie, energia i przyroda w centrum Nowego Jorku! Kto jeszcze kocha to miasto? - napisał Maciej Kurzajewski pod udostępnionymi kilkoma zdjęciami.

Co jeszcze robi, by zachować zdrowie?

Sposób na zdrowie Macieja Kurzajewskiego

Dziennikarz podzielił się sposobem na dbanie o zdrowie, który dla całej masy osób nie będzie uciążliwy. Chodzi bowiem o... picie kawy. Wielu z nas zaczyna od niej dzień, jednak od Maćka można było dowiedzieć się, że nie ma potrzeby ograniczania się do jednej filiżanki.

Kawa towarzyszy mi przez cały dzień! Jeśli też tak macie, to z każdym łykiem dbamy o nasze zdrowie! Kawa nie tylko pobudza umysł, ale również przynosi korzyści zdrowotne.

Poniżej Maciej Kurzajewski wyliczył niektóre z prozdrowotnych właściwości kawy.

  • Łagodzi bóle głowy: Zawarte w kawie składniki mogą pomóc w złagodzeniu bólu głowy.
  • Poprawia koncentrację: Kofeina pomaga skupić się i poprawiać funkcje poznawcze.
  • Chroni przed chorobami: Niektóre badania wskazują, że picie kawy może obniżać ryzyko wystąpienia chorób, takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.
  • Pełna antyoksydantów: Jest bogata w antyoksydanty, które mogą pomagać w zwalczaniu wolnych rodników.
  • Regulacja poziomu cukru we krwi: Kofeina może wpływać na metabolizm glukozy, co pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi.
  • Wspomaganie trawienia: Kawa może stymulować produkcję żółci, co wspiera proces trawienia i pomaga w lepszym wchłanianiu składników odżywczych.
  • Ochrona wątroby: Badania sugerują, że umiarkowane spożycie kawy może pomóc w ochronie wątroby przed niektórymi chorobami, w tym marskością wątroby i rakiem wątroby.
  • Poprawa wydolności fizycznej: Kofeina z kawy może zwiększać wydolność fizyczną poprzez poprawę wykorzystania tkanki tłuszczowej jako źródła energii.

Prezenter nie zapomniał dodać, że każdy organizm może działać trochę inaczej, dlatego warto dostosować dietę do swoich potrzeb.

Uwielbiacie kawę czy raczej jej unikacie?

Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski dostał medal (fot. Instagram)
Maciej Kurzajewski dostał medal (fot. Instagram)
PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA 10.02.2023 PREMIERA SZTUKI PT. O MALO CO... W SCENIE RELAX N/Z: MACIEJ KURZAJEWSKI
PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA 10.02.2023 PREMIERA SZTUKI PT. O MALO CO... W SCENIE RELAX N/Z: MACIEJ KURZAJEWSKI
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także