Oto najmodniejsze tej wiosny okulary, które kupisz w sieciówkach. Ceny zaczynają się od 19 złotych

Modne okulary przeciwsłoneczne wiosna 2016

Modne okulary przeciwsłoneczne wiosna 2016

Modne okulary na wiosnę 2016

Wiosną i latem, kiedy częściej świeci słońce, noszenie okularów przeciwsłonecznych to obowiązek jeszcze większy niż przez resztę roku.

Po pierwsze ze względów zdrowotnych – wkładając je, chronimy oczy przed czasami wręcz oślepiającym światłem oraz szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.

Po drugie ze względów estetycznych. Okulary to kropka nad „i” każdej stylizacji i co do tego trudno przekonywać. Można jedynie zastanawiać się, jaki wybrać kształt oprawek. O ile więc nie jesteśmy przywiązani do ulubionego, ponadczasowego kształtu, o tyle – wedle najnowszych trendów – możemy pozwolić sobie na eksperymenty.

Jaki kształt oprawek na wiosna-lato 2016?

Po pierwsze: oversize. Czyli wszystkie te okulary, które zdają się przytłaczać twarz, być za wielkie, w tym sezonie będą w sam raz.

Po drugie: obłości. Okrągłe okulary w typie „much”, jakie nosiła Małgorzata Braunek w „Polowaniu na muchy”, to prawdziwy przebój najbliższych miesięcy.

Po trzecie: grube oprawki retro. I w ogóle okulary, które wyglądają na wyciągnięte z szafy rodziców czy dziadków są na czasie.

Po czwarte: lata 70. Na czasie są ultramodne oprawki typu „telewizory”, duże, prostokątne, z zaokrąglonymi rogami. Pełno ich w najnowszej kolekcji Gucci.

Po piąte: ozdoby. Ucz się od modelek Dolce & Gabbana i noś okulary ozdobione np. miniowocami albo kwiatkami. Albo czymkolwiek chcesz. 🙂

Po szóste: kocie oko. Zwracamy uwagę na oprawki w stylu Fendi: okrągłe szkła plus „kocie”, metalowe oprawki.

Po siódme: aviatory. Kupiliście je w zeszłym sezonie? To była superinwestycja. Chcecie kupić? Zwróćcie uwagę na te z kolekcji Stelli McCartney.

Po ósme: jasne szkła. Choć przeczy to idei okularów przeciwsłonecznych, w tym sezonie popularne są modele z jasnymi szkłami. Idealne do noszenia na wieczornych imprezach.

Po dziewiąte: żółte szkła. Barwione na żółto szkła konkurują o uwagę w równym stopniu, co te bardziej tradycyjne. Wzór: Chanel i Gucci.

Po dziesiąte: tylko szkła, bez oprawek. Zwłaszcza o futurystycznych kształtach, jakie lansuje np. Chanel.

Zobacz także: Nowy trend w robieniu selfie. Teraz pozujemy na wzór… Zdziwicie się

Teraz już wiecie, co nosić na nosie, by być modnym. Jeśli wasz budżet nie pozwala na wysokopółkowe marki, zwróćcie uwagę na to, co można znaleźć w sieciówkach. Poniżej nasz wybór okularów przeciwsłonecznych na wiosnę i lato 2016. Wszystkie w trendach i rozsądnych cenach.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×