Szukaj

Niezapomniane kreacje gwiazd Eurowizji. Od Olivii Newton-John, przez Celine Dion do Conchity Wurst [GALERIA FOTO]

najlepsze kreacje eurowizji

Niezapomniane kreacje gwiazd Eurowizji

Odbywający się od 60 lat konkurs piosenki Eurowizji to festiwal muzyki… różnej. Uczestnicy przywożą co roku zaskakujące kompozycje: niektórym blisko jest do folku, innym do rocka, jeszcze innym do disco. I elektryzują publiczność nie tylko warstwą muzyczną występu, ale też wizualną – integralną jego częścią są przecież stroje i scenografia.

W naszej galerii zgromadziliśmy stylizacje, w których na przestrzeni kilkudziesięciu lat gwiazdy zaprezentowały się na eurowizyjnej scenie. Działo się naprawdę sporo.

Piękna prostota

Polska debiutowała na Eurowizji w 1994 roku. Za sprawą wyjątkowego wykonu, a także prostej, skromnej minisukienki, o Edycie Górniak, która nas wtedy reprezentowała, usłyszała cała Europa. Podobnie jak ona, w bieli, tyle że kilka lat wcześniej przed europejską widownią w piosence „Ne partez pas sans moi” wystąpiła Celine Dion. Burza rudawych loków, a do tego dwurzędowa marynarka i tiulowa spódnica to jedna z najbardziej charakterystycznych kreacji konkursu.

W bieli obłędnie wyglądała także śpiewająca w barwach Rosji Polina Gagarina. Z utworem „A Million Voices” zajęła ostatecznie w 2015 roku drugie miejsce, przegrywając ze Szwecją, ale jej suknię można zaliczyć do najlepszych ubiegłorocznej edycji imprezy.

Błysk i kontrowersje

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć widowiskowej, skrzącej się sukni Conchity Wurst, w której reprezentując Austrię wygrała Eurowizję w 2014 roku. Jednak to nie ona wprowadziła do eurowizyjnej mody błysk, a Ginga G. Złota, cekinowa sukienka brytyjskiej wokalistki z 1996 roku przetarła szlaki innym artystom, którzy kochają dyskotekową przesadę. Jak np. zespół InCulto z Litwy – podczas występu w 2010 roku zdjęli spodnie, pod którymi mieli cekinowe szorty.

W galerii znajdziecie takie słynny występy, jak Abby czy Olivii Newton-John. Jest także Monique Melsen, reprezentantka Luksemburga – decydując się w 1971 roku na występ w krótkich spodenkach, zgorszyła znawców Eurowizji, stojących na straży przekonania, że w tak frywolnym stroju na tymże szacownym konkursie pokazywać się nie godzi…

Jeśli niezapomniane kreacje, to także ocierające się o kicz kostiumy sceniczne z pełną charakteryzacją. Przykład? Finowie z zespołu Lordi, zwycięzcy Eurowizji 2006 czy ukraińska drag queen Verka Serduchka, zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Eurowizji 2007.

W galerii przypominamy wam także kreacje Dany International, reprezentantki Izraela, która w skromnej sukience wygrała Eurowizję w 1998 roku. Nie udało się jej powtórzyć tego sukcesu w 2011 roku, nawet mimo widowiskowej sukni zaprojektowanej przez samego Jean Paul Gaultiera.

Zobacz także: Wszystko o Eurowizji 2016

Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Edyta Górniak, Eurowizja 1994

Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Edyta Górniak, Eurowizja 1994

Najlepsze kreacje na Eurowizji: Celine Dion, Szwajcaria, Eurowizja 1988

Najlepsze kreacje na Eurowizji: Celine Dion, Szwajcaria, Eurowizja 1988

Najlepsze kreacje na Eurowizji: Lordi, Finlandia, Eurowizja 2006

Najlepsze kreacje na Eurowizji: Lordi, Finlandia, Eurowizja 2006

Najlepsze kreacje na Eurowizji: Polina Gagarina, Rosja, Eurowizja 2015

Najlepsze kreacje na Eurowizji: Polina Gagarina, Rosja, Eurowizja 2015


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×