Wielkie stylowe podsumowanie 2015 roku! Oto polskie gwiazdy, które zaliczyły stylowy debiut na salonach. Wybór ekspertów i redakcji Jastrząb Post

Stylowy debiut 2015 roku

Helena Norowicz, Natalia Nykiel, Kasia Warnke. Która z nich podobała się naszym ekspertom najbardziej?

Najbardziej stylowy debiut 2015 roku

Wejść z impetem do show-biznesu być może nie jest trudno, ale utrzymać się w nim – to już nie taka prosta sprawa. Jednym z elementów wizerunku jest to, co nosi aspirująca gwiazda. W końcu, jak cię widzą, tak cię piszą…

Kto w 2015 roku najlepiej „napisał” swój wizerunek? Zapytaliśmy o to ekspertów. Na pierwsze miejsce wysunęły się trzy panie: każda w innym wieku, każda w innym stylu – Kasia Warnke, Helena Norowicz i Natalia Nykiel. Sprawdźcie także inne nasze typy.

Nasi eksperci:

W gronie naszych ekspertów znaleźli się: Agnieszka Ścibior (redaktor naczelna Viva! Moda, na świecie pracuje dla różnych wydań Vogue’a, Vanity Fair i Marie Claire), Magda Jagnicka (stylistka), Tomasz Olejniczak (projektant marki Tomaotomo), Tomasz Jacyków (stylista, prowadzący program „Gwiazdy na dywaniku”), Agnieszka Wesołowska (wydawca VU Mag, reporterka programu „Na językach”), Anna Puślecka (dziennikarka i ekspert w dziedzinie mody, redaktor naczelna DYKF.pl), Jarek Szado (reżyser pokazów mody, choreograf, stylista Justyny Steczkowskiej), Jola Czaja (redaktor kreatywna i stylista magazynu Viva!), Justyna Moraczewska (szefowa działu mody magazynu Cosmopolitan, współwłaścicielka Fifty Fifty Concept), Kaja Śródka (stylistka, projektantka marki The Frock), Konrad Fado (stylista mody i gwiazd), Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka (projektantki LOFT37), Natalia Hołownia (redaktor naczelna Lula.pl), Ewa Rubasińska-Ianiro oraz Magdalena Makarewicz (stylistki gwiazd), Wiganna Papina (stylistka gwiazd, współpracuje m.in. z programem „Pytanie na śniadanie”) i Agnieszka Ludwisiak-Wypior (znawczyni show-biznesu z telewizji Superstacja, prowadząca program „Na tapecie”).

Ciąg dalszy stylowego podsumowania roku 2015 nastąpi… Sprawdzajcie na Jastrząb Post! Przygotowaliśmy dla was jeszcze m.in. rankingi najbardziej stylowych Polek i Polaków oraz ponadczasowych ikon stylu.

Helena Norowicz

Typ Magdy Jagnickiej. „Dwie kampanie i pokaz mody Bohoboco, kampania Nenukko, okładka Elle… 81-letnia Helena Norowicz zdobyła szturmem (ale i z pełną gracją i klasą) polski świat mody.”

Typ Kai Śródki: „Absolutnie genialna, ponadczasowa postać, której udało się dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii dla Bohoboco. Łączy klasę, szyk, wytworność z jasnym komunikatem, że w każdym wieku, będąc damą, jak dama można wyglądać.”

Typ LOFT37. „Udowadnia, że na to, by wyglądać stylowo, nigdy nie jest za późno. Dzięki modzie rozkwita.”

Typ Ewy Kamionowskiej / Jastrząb LOOK. „Ja po prostu kocham panią Helenę! Nie tylko za klasę, z jaką nosi najprostsze nawet stroje, ale też czar i siłę, którą daje życiowe doświadczenie.”

Helena Norowicz (fot. AKPA)

Helena Norowicz (fot. AKPA)

Helena Norowicz w kreacji Bohoboco, Flesz Fashion Night 2015 (fot. ONS)

Helena Norowicz w kreacji Bohoboco, Flesz Fashion Night 2015 (fot. ONS)

Helena Norowicz

Helena Norowicz

Kasia Warnke

Typ Tomasza Jacykowa. „Projektanci mają nową muzę i jest nią Kasia Warnke. Dla mnie to prawdziwe objawienie. Uwielbiam patrzeć, jak z imprezy na imprezę rozwija się jej wyczucie stylu, jak zaczyna się rozsmakowywać w modzie.”

Typ Jarka Szado. „To gwiazda w amerykańskim stylu. Jej stylizacje sprawiają wrażenie „nieskończonych”: fryzurę można by trochę poprawić, makijaż bardziej wykończyć… To jednak dodaje jej prawdy, naturalności i nowoczesności. Tak mogłaby dziś wyglądać Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”. W Kasi cenię również pewną prowokacyjność, z jaką nosi na salonach ubrania młodych projektantów.”

Typ Ewy Kamionowskiej / Jastrząb LOOK. „Kasia ma tak intrygującą urodę, że grzechem byłoby ją przytłoczyć ostrym kolorem, mocną fakturą tkaniny czy fikuśnym detalem. Ona to wie, dlatego nosi się w oszczędnej palecie kolorystycznej, a jedynym szaleństwem, na jakie sobie pozwala, są czerwone usta. Uwielbiam, gdy nosi ze sporą odwagą, ale i dozą nonszalancji, ryzykowne stroje, jak np. supermodny biały garnitur MMC z wycięciami w nogawkach spodni.”

Kasia Warnke (fot. ONS)

Kasia Warnke (fot. ONS)

Katarzyna Warnke (fot. AKPA)

Katarzyna Warnke (fot. AKPA)

Natalia Nykiel

Typ Ewy Rubasińskiej i Magdy Makarewicz. „Prawdziwa sceniczna kreacja.”

Typ Justyny Moraczewskiej. „Sceniczny wizerunek Natalii Nykiel jest bardzo spójny i oryginalny.”

Typ Joli Czai. „Za to, że pozostawiła po sobie ślad. Jej piosenka („Bądź duży” – przyp. red.) stała się rozpoznawalna, podobnie jak wizerunek sceniczny. Jej metamorfoza sceniczna jest tak wyraźna, że kiedy spotykasz ją na ulicy prywatnie, mijasz ją jako zwykłą dziewczynę. Bez muzyki,  sceny i mikrofonu nikt nie wiedziałby, jak wygląda dziewczyna o nazwisku Natalia Nykiel. Na scenie dostała nową twarz, wizerunek, który w tym roku podbił serca kobiet.”

Natalia Nykiel (fot. AKPA)

Natalia Nykiel (fot. AKPA)

Natalia Nykiel na MTV EMA Pre Party 2015

Natalia Nykiel na MTV EMA Pre Party 2015

Radek Pestka

Typ Tomasza Olejniczka. „Budzi ciekawość. Nosi się mało klasycznie, przekornie.”

Typ Ewy Kamionowskiej / Jastrząb LOOK. „Udowadnia, że fryzura granny hair to świetny wybór dla młodego, energicznego i charakternego chłopaka. Fajnie, że na przekór wszystkim potrafi się odważyć na trudny strój, jakim jest skórzana spódnica, w jakiej pokazał się ostatnio na pokazie mody fundacji Omeny Mensah i Mustache.pl. I choć w show-biznesie jest jeszcze świeżynką (niedawno wygrał „Top Model”), daję mu kredyt zaufania: dobrze rokuje.”

Radek Pestka (fot. ONS)

Radek Pestka (fot. ONS)

Modny tata

Typ Agnieszki Ludwisiak-Wypior. „Michał Będźmirowski pokazuje, że tata nie musi nosić nudnych ubrań, a może wyglądać jak prawdziwe ciacho! Na swoim blogu pokazuje dużo fajnych stylizacji zarówno na spacer z dziećmi po parku, jak i wielkie wyjście… najlepiej z żoną na randkę!”

Typ Kai Śródki: „W końcu pierwszy modowy polski bloger, który edukuje Polaków jak wyglądać stylowo, modnie i na luzie – w dobrym guście. Zamienia rozumienie hasła dres na szerzej pojęty dress code.”

Modny Tata, Michał Będźmirowski (fot. Instagram)

Modny Tata, Michał Będźmirowski (fot. Instagram)

Halina Mlynkova

Typ Magdy Jagnickiej. „W kwestii stylu zdetronizowała koleżanki z planu szóstej edycji „The Voice of Poland”. Jednego dnia oglądam superciuch marki Dsquared2 w sesji do Vogue, a drugiego widzę je na Halinie! Odważna, niebanalna, gotowa na ryzyko – wymarzona gwiazda do współpracy.”

Halina Mlynkova (fot. ONS)

Halina Mlynkova w sukience Emilio De La Moreny (fot. ONS)

Alicja Napiórkowska

Typ LOFT37. „Robi świetne stylizacje, które w dużej mierze opiera na historii mody. Stawia na ponadczasową klasykę.”

Alicja Napiórkowska (fot

Alicja Napiórkowska (fot. Instagram)

Magda Samborska

Typ Ewy Kamionowskiej / Jastrząb LOOK. „Dojrzałość, świadomość modowych wyborów, oszczędność kolorystyczna (kocham to!), męskie elementy przemycone do damskiej szafy… Na blogu Magdy – RebelLook – dzieje się mnóstwo fajnych modowych historii, mimo formalnego minimalizmu. Cieszę się, że zaczęła się pojawiać na salonach. Cieszę się, że zaczęła się uśmiechać, bo jedyne, czego mam przesyt u Magdy, to jej firmowej buntowniczej miny. No, ale bez niej nie byłaby znowu taka „rebel”… :)”

Magda Samborska, blog RebelLook (fot. AKPA)

Magda Samborska / blog RebelLook (fot. AKPA)

Mateusz Hładki

Typ Anny Puśleckiej. „Mateusz bardzo mocno zaznaczył swoją obecność w show-biznesie, kiedy rok temu zaczął pracę w „Dzień dobry TVN”. W mediach pracuje już 10 lat (wcześniej był dziennikarzem i prezenterem wiadomości w TVP), ale to praca w porannym programie i zajmowanie się lżejszymi tematami dały mu większą swobodę ekspresji własnego stylu. Dziennikarz ma wszystko, czym zwraca uwagę odbiorców: aparycję, urodę, elokwencję i poczucie humoru. Paradoksalnie najmodniej (i najlepiej!) wygląda w klasycznych fasonach (marynarkach i garniturach), które noszone przez Mateusza w nieoczywisty sposób dają piorunujący efekt…”

Mateusz Hładki - 2. urodziny dykf.pl

Mateusz Hładki, 2. urodziny DYKF.pl (fot. AKPA)

Mateusz Hładki - Viva Photo Awards 2015

Mateusz Hładki, Viva Photo Awards 2015 (fot. ONS)

Mateusz Hładki (fot. AKPA)

Mateusz Hładki (fot. AKPA)

Anna Lewandowska

Typ Agnieszki Wesołowskiej. „Ten rok zdecydowanie należał do niej – polskie media relacjonowały każdy jej ruch – najwięcej było tych sportowych, ale Ania niejednokrotnie pokazała także swoją bardzo kobiecą stronę. Mogliśmy oglądać ją w kusych spódniczkach, spektakularnych sukniach i grunge’owych stylizacjach. Do tego wysmakowane dodatki i nieziemskie buty. Ania naprawdę zna się na modzie!”

Anna Lewandowska (fot. AKPA)

Anna Lewandowska (fot. AKPA)

Kasia Sokołowska

Typ Agnieszki Ścibior. „Z jednej strony trudno tu mówić o debiucie, bo Kasia ma za sobą kilka lat kariery, ale z drugiej strony to był na pewno jej rok. Świetny pod względem zawodowym, ale też dzięki kontraktowi z Apartem Kasia była bardzo widoczna i w końcu nie tylko najbliższe otoczenie, ale też szersza publiczność mogła docenić jej wyjątkowy styl. Bo Kasia niczego nie udaje, nie daje się wciskać w rzeczy, w których nie byłaby sobą czy nie czuła się komfortowo. I w końcu mamy kogoś, kto ma odwagę pojawić się na ściance w genialnym garniturze.”

Katarzyna Sokołowska (fot. AKPA)

Katarzyna Sokołowska (fot. AKPA)

Margaret

Typ Kai Śródki. „Uznaję ten rok za jej debiut ze względu na przełomową odwagę, jakę się wykazała w kreacjach, które wybierała w 2015 roku.”

Margaret (fot. AKPA)

Margaret (fot. AKPA)

Marcelina Zawadzka

Typ Agnieszki Ludwisiak-Wypior. „Marcelina na salonach bryluje już od jakiegoś czasu, ale w tym roku modowo rozkwitła. Każde jej wyjście było spektakularne. Mnie zachwyciła dziewczęcą stylizacją z pokazu Bizuu, moherowym sweterkiem i koronkową spódnicą, którą uzupełniła fryzurą w koński ogon. Klasa!”

Marcelina Zawadzka (fot. AKPA)

Marcelina Zawadzka (fot. AKPA)

Basia Pasek

Typ Agnieszki Ludwisiak-Wypior. „Basia przebojem wkroczyła na salony i podkreśla to, co ma najlepsze – piękne długie nogi i piękne długie włosy! I do tego jak fantastycznie reprezentowała Polskę w kiecce od Jacoba w Nowym Jorku na prezentacji kolekcji Balmain dla H&M!”

Basia Pasek w sukience Jacob na pokazie Balmain x H&M w Nowym Jorku

Basia Pasek w sukience Jacob na pokazie Balmain x H&M w Nowym Jorku

Sarsa

Typ Natalii Hołowni. „Sarsa zaprezentowała coś nowego. Jej styl nie odzwierciedla zupełnie mojego gustu, ale zasługuje na pochwałę, bo jest jakiś w zalewie przeciętności. Sarsa jest odważna, może nas jeszcze mocno zaskoczyć.”

Sarsa (fot. AKPA)

Sarsa (fot. AKPA)

Zobacz także: 10 najpopularniejszych zdjęć na Instagramie Jastrząb Post

Zobacz także: 10 niezapomnianych kreacji polskich gwiazd w 2015 roku

Zobacz także: 10 niezapomnianych kreacji zagranicznych gwiazd z 2015 roku


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×