Wirtualna Polska

Najbardziej stylowi Polacy 2015 roku. Zobaczcie, kogo wybrali najwięksi modowi eksperci w naszym kraju

Najbardziej stylowi Polacy 2015 roku. Zobaczcie, kogo wybrali najwięksi modowi eksperci w naszym kraju

Najbardziej stylowi Polacy 2015 roku

Najbardziej stylowi Polacy 2015 roku

Wirtualna Polska

Przed nami dwanaście miesięcy nowego 2016 roku, w których na pewno będziemy śledzić to, co stylowego będzie się działo na polskich (i nie tylko) salonach. Tymczasem przypomnijmy, kto zaproszonych przez nas modowych ekspertów i redakcję Jastrząb Post zachwycał w 2015 roku najbardziej. Od kogo należy się uczyć stylu? Kto może być wzorem? Oto nasze podsumowanie!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nasi eksperci:

W gronie naszych ekspertów znaleźli się: Agnieszka Ścibior (redaktor naczelna Viva! Moda, na świecie pracuje dla różnych wydań Vogue’a, Vanity Fair i Marie Claire), Magda Jagnicka (stylistka), Tomasz Olejniczak (projektant marki Tomaotomo), Tomasz Jacyków (stylista, prowadzący program „Gwiazdy na dywaniku”), Agnieszka Wesołowska (wydawca VU Mag, reporterka programu „Na językach”), Anna Puślecka (dziennikarka i ekspert w dziedzinie mody, redaktor naczelna DYKF.pl), Jarek Szado (reżyser pokazów mody, choreograf, stylista Justyny Steczkowskiej), Jola Czaja (redaktor kreatywna i stylista magazynu Viva!), Justyna Moraczewska (szefowa działu mody magazynu Cosmopolitan, współwłaścicielka Fifty Fifty Concept), Kaja Śródka (stylistka, projektantka marki The Frock), Konrad Fado (stylista mody i gwiazd), Paulina Ada Kalińska i Joanna Trepka (projektantki LOFT37), Natalia Hołownia (redaktor naczelna Lula.pl), Ewa Rubasińska-Ianiro oraz Magdalena Makarewicz (stylistki gwiazd), Wiganna Papina (stylistka gwiazd, współpracuje m.in. z programem „Pytanie na śniadanie”) i Agnieszka Ludwisiak-Wypior (znawczyni show-biznesu z telewizji Superstacja, prowadząca program „Na tapecie”).

Zobacz także: 10 najpopularniejszych zdjęć na Instagramie Jastrząb Post

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także: 10 niezapomnianych kreacji polskich gwiazd w 2015 roku

Zobacz także: 10 niezapomnianych kreacji zagranicznych gwiazd z 2015 roku

Najbardziej stylowe polskie pary 2015 roku

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W tej kategorii na pierwsze miejsce wysunęli się Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki. Oto, co mówili o nich eksperci:

„Zawsze w punkt, elegancja z nutą nonszalancji. Piękna i bestia, mistrz ciętego języka, jakże spójni w modzie” (Kaja Śródka). „Modni, nonszalanccy i fantastycznie ubrani. Gdzie się nie pojawią, przyciągają spojrzenia” (Agnieszka Ludwisiak-Wypior). „Para młoda stylem i jeszcze młodsza duchem” (LOFT37). „Ona piękna i szykowna, zawsze trochę eteryczna. On zabawny, na swój sposób elegancki, ale wciąż chłopięcy” (Natalia Hołownia). „Za umiejętność dopasowania się do sytuacji, ale bez przesadnej pogoni za obowiązującymi trendami” (Ewa Kamionowska / Jastrząb LOOK)

Wirtualna Polska
Najlepiej ubrani Polacy 2015: Kuba Wojewódzki z Renatą Kaczoruk (fot. ONS)

Najlepiej ubrani Polacy 2015: Kuba Wojewódzki z Renatą Kaczoruk (fot. ONS)

Na aplauz zasłużyli także Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski.

„Za to, że są jak Anna Wintour i Suzy Menkes. Bez nich nie może rozpocząć się pokaz mody” (Jola Czaja). „To para, która wizerunkowo jest zbalansowana i wyważona jak dobre czerwone wino” (Kaja Śródka). „Za traktowanie mody z przymrużeniem oka i pełne dopasowanie do siebie” (LOFT37)

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski (fot. ONS)

Monika Olejnik i Tomasz Ziółkowski (fot. ONS)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nasi eksperci wyróżnili także jeszcze młodą na polskich salonach parę – Martę Żmudę Trzebiatowską i Kamila Kulę.

Na premierze „Listów do M.2″ nie można było oderwać od nich oczu!” (Agnieszka Ludwisiak-Wypior). „Ich stylizacje się uzupełniają i równoważą, odsłaniając naturalną urodę, młodych, pięknych ludzi. Ponadczasowo” (Jola Czaja). „ Ona odzyskała dawny błysk, on stał się przy niej bardziej zadbany, elegancki. O tej parze będzie coraz głośniej!” (Magda Jagnicka)

Wirtualna Polska
Marta Żmuda Trzebiatowska, Kamil Kula (fot. ONS)

Marta Żmuda Trzebiatowska, Kamil Kula (fot. ONS)

W czołówce najlepiej ubranych par znaleźli się także Karolina Malinowska i Olivier Janiak. Za co? Oddajmy głos ekspertom.

„Mam sentyment do tej pary. Styl to nie tylko ubiór i powierzchowność – to także zachowanie i postawa. Karolina z Olivierem nie dość, że są rodzicami trójki chłopców, to znajdują jeszcze czas na pomaganie innym, biedniejszym, potrzebującym. I nie mówią o tym głośno” (Anna Puślecka). „Najbardziej stylowe małżeństwo w polskim show-biznesie. Oboje znają się na modzie i potrafią wyciągnąć z trendów to, co najlepsze i najwygodniejsze” (Konrad Fado)

Karolina Malinowska, Olivier Janiak (fot. AKPA)

Karolina Malinowska, Olivier Janiak (fot. AKPA)

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sprawdź: Pełne podsumowanie najbardziej stylowych polskich par 2015

Najbardziej stylowy debiut w 2015 roku

Zdaniem naszym i naszych ekspertów na szczególne wyróżnienie w tej kategorii zasłużyła 81-letnia gwiazda duetu Bohoboco Helena Norowicz.

Wirtualna Polska

„Dwie kampanie i pokaz mody Bohoboco, kampania Nenukko, okładka Elle… 81-letnia Helena Norowicz zdobyła szturmem (ale i z pełną gracją i klasą) polski świat mody” (Magda Jagnicka). „Łączy klasę, szyk, wytworność z jasnym komunikatem, że w każdym wieku, będąc damą, jak dama można wyglądać” (Kaja Śródka). „Udowadnia, że na to, by wyglądać stylowo, nigdy nie jest za późno. Dzięki modzie rozkwita” (LOFT37). „Za klasę, z jaką nosi najprostsze nawet stroje, ale też czar i siłę, którą daje życiowe doświadczenie” (Ewa Kamionowska / Jastrząb LOOK)

Helena Norowicz na Elle Style Awards 2015

Helena Norowicz na Elle Style Awards 2015

W 2015 roku wyróżniała się także aktorka Kasia Warnke.

Dla mnie to prawdziwe objawienie. Uwielbiam patrzeć, jak z imprezy na imprezę rozwija się jej wyczucie stylu, jak zaczyna się rozsmakowywać w modzie” (Tomasz Jacyków). „To gwiazda w amerykańskim stylu. Jej stylizacje sprawiają wrażenie „nieskończonych”: fryzurę można by trochę poprawić, makijaż bardziej wykończyć… To jednak dodaje jej prawdy, naturalności i nowoczesności. Tak mogłaby dziś wyglądać Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście” (Jarek Szado).Uwielbiam, gdy nosi ze sporą odwagą, ale i dozą nonszalancji, ryzykowne stroje, jak np. supermodny biały garnitur MMC z wycięciami w nogawkach spodni” (Ewa Kamionowska / Jastrząb LOOK)

Kasia Warnke w garniturze MMC (fot. ONS)

Kasia Warnke w garniturze MMC (fot. ONS)

Ekspertom spodobała się także 20-letnia wokalistka Natalia Nykiel.

Prawdziwa sceniczna kreacja” (Ewa Rubasińska, Magda Makarewicz). „Sceniczny wizerunek Natalii Nykiel jest bardzo spójny i oryginalny” (Justyna Moraczewska). „Jej metamorfoza sceniczna jest tak wyraźna, że kiedy spotykasz ją na ulicy prywatnie, mijasz ją jako zwykłą dziewczynę. Na scenie dostała nową twarz, wizerunek, który w tym roku podbił serca kobiet” (Jola Czaja)

Natalia Nykiel (fot. AKPA)

Natalia Nykiel (fot. AKPA)

Sprawdź: Pełne podsumowanie najbardziej stylowych debiutantów 2015 roku

Ikona stylu, która nie zawiodła też w 2015 roku

Nasi eksperci uznali, że na ten tytuł bezwzględnie zasługuje Anja Rubik. Oto, jak oceniono top modelkę.

„Ten tytuł należy się ex aequo Anji Rubik i Joannie Horodyńskiej. Obie doskonale zorientowane w modzie, widać, że nią żyją, że doskonale ją rozumieją, że nie są w niej przypadkiem. Ikony. Bezbłędne” (Natalia Hołownia). „Połączenie rocka, punku, boho z dużą ilością nagości – to właśnie styl Anji Rubik. Tylko ona potrafi udźwignąć dekolty aż po pępek i rozcięcia aż po kość biodrową. Bawi się modą i efekt zawsze jest obłędny!” (Agnieszka Ludwisiak-Wypior)

Anja Rubik

Anja Rubik

Sprawdź: Pełne podsumowanie ikon stylu, które zachwycały też w 2015 roku

Najoryginalniej ubrane polskie gwiazdy 2015 roku

Na pierwszym miejscu znalazła się Macademian Girl.

Kolorowa i pełna detali. Wygląda fantastycznie zarówno jako disneyowska księżniczka, pin-up girl czy Myszka Minnie” (Agnieszka Ludwisiak-Wypior). „Zamiast silić się na pogoń za panującymi trendami, stworzyła swoje własne. Tamara wykreowała swój słodki, dziewczęcy wizerunek i jest jemu wierna” (Agnieszka Wesołowska). „Tamara nie boi się kolorów, wzorów i właśnie za to szaleństwo ją cenię” (Jarek Szado). „To prawdziwa trendsetterka!” (Tomasz Olejniczak). „Jest dziwna, ale w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Super!” (Wiganna Papina)

Macademian Girl, najoryginalniej ubrana polska gwiazda 2015 r. (fot. AKPA, ONS x2)

Macademian Girl, najoryginalniej ubrana polska gwiazda 2015 r. (fot. AKPA, ONS x2)

Innym kolorowym ptakiem polskiego show-biznesu wyróżnionym w naszym podsumowaniu jest Margaret.

„Konsekwentnie oryginalna, kontrowersyjna i ekscentryczna, ale w wydaniu sexy, co lubię” (Justyna Moraczewska). „Unika koktajlowych sukienek i szpilek nude, nie chce być klonem. A to się ceni” (Natalia Hołownia). „Dodatkowe punkty należą się jej za wieloletnią (i udaną!) współpracę ze stylistą fryzur i projektantem Bartkiem Januszem. Tych dwoje dogaduje się bez słów. Margaret, choć ma słodką baby face i filigranową sylwetkę, potrafi udźwignąć najbardziej nawet wymyślne pomysły Bartka” (Ewa Kamionowska / Jastrząb LOOK)

Margaret, najoryginalniej ubrana polska gwiazda 2015 r. (fot. AKPA, ONS)

Margaret, najoryginalniej ubrana polska gwiazda 2015 r. (fot. AKPA, ONS)

W tej kategorii została również zauważona Monika Olejnik. Podoba się nie tylko w parze z Tomaszem Ziółkowskim, ale i solo.

„Monika Olejnik pozwala sobie na śmiałe stylizacje, zwraca uwagę strojem, widać, że bawi się tym. Nikomu to nie przeszkadza (wręcz przeciwnie!), bo Monika Olejnik jest na szczycie, jej zawodowa pozycja jest ugruntowana i nawet moda nie może tego stanu rzeczy zmienić” (Anna Puślecka). „Ma swój niepowtarzalny styl. Idealnie łączy wieczorowe suknie, ubrania projektantów z rzeczami i dodatkami vintage” (Konrad Fado). „Publicystka, która nie chce pogodzić się z nudną modą na bycie niezauważonym” (Ewa Rubasińska i Magda Makarewicz)

Monika Olejnik, najoryginalniej ubrana polska gwiazda 2015 r. (fot. AKPA)

Monika Olejnik, najoryginalniej ubrana polska gwiazda 2015 r. (fot. AKPA)

Sprawdź: Pełne podsumowanie najoryginalniejszych gwiazd 2015 roku

Najlepiej ubrani Polacy 2015 roku

Naszym ekspertom najbardziej spodobał się Olivier Janiak. Powiedzieli o nim m.in.:

„Elegancki, stylowy i niezwykle mody. Żaden najnowszy trend mu nie umknie” (Agnieszka Ludwisiak-Wypior). „Za konsekwencję, lekcje stylu, które daje na każdym wyjściu” (Tomasz Olejniczak). „Olivier kocha modę i nie wstydzi się mówić tego głośno. Zresztą wystarczy na niego spojrzeć – zawsze wygląda perfekcyjnie” (Agnieszka Wesołowska)

Olivier Janiak na na jesiennej ramówce TVN 2015

Olivier Janiak na na jesiennej ramówce TVN 2015

Spodobał się również debiutant Grzegorz Krychowiak.

„Garnitury szyte na miarę, luksusowe zegarki, buty z włoskiej skóry… Szafa piłkarza polskiej reprezentacji z pewnością kryje wiele skarbów. Krychowiak ceni sobie jakość, klasykę i ponadczasową elegancję” (Magda Jagnicka). „Nikt tak jak on nie potrafi odtworzyć wszystkich najnowszych zestawów współczesnej mody męskiej z „L’Uomo Vogue”. Wierny drogim markom, nienagannie ,,uszyty” w swojej urodzie. W kategorii „mężczyzna idealny bez skazy” – wygrywa w tym roku” (Jola Czaja). „Doceniam, że nie wstydzi się mówić o modzie, a w kwestii stylizacji nie ulega niczyim wpływom. Ufa tylko swojemu gustowi. Ma dystans, a przy tym potrafi bronić swojego zdania.” (Jarek Szado)

Najlepiej ubrani Polacy 2015: Grzegorz Krychowiak (fot. Instagram)

Najlepiej ubrani Polacy 2015: Grzegorz Krychowiak (fot. Instagram)

Nasi eksperci zwrócili uwagę na muzyka, który nie jest częstym bywalcem ścianek i imprez, a szkoda, bo stylu można się od niego uczyć. Mowa o Radzimirze Dębskim.

Stworzył swój własny, rozpoznawalny i kopiowany styl, a to wielka sztuka” (Natalia Hołownia). „Chciałabym, aby wszyscy Polacy inspirowali się Radzimirem. Jest zadbany, ale i nonszalancki. Megamęski, ale nie macho. Modny, ale nie na siłę” (Magda Jagnicka). „Genialnie łączy to, co eleganckie z tym, co nonszalanckie, ma świetne wyczucie proporcji, zawsze jest ubrany stosownie do okoliczności” (Justyna Moraczewska). „Nie kopiuje ślepo trendów, przetwarza je na swoje potrzeby. Każdy element jego stroju odzwierciedla jego charakter. W całości gra to bardzo dobrze” (Jarek Szado)

Najlepiej ubrani Polacy 2015: Radzimir Dębski z partnerką Klaudią Wróbel (fot. East News)

Najlepiej ubrani Polacy 2015: Radzimir Dębski z partnerką Klaudią Wróbel (fot. East News)

Sprawdź: Pełne podsumowanie najlepiej ubranych Polaków 2015 roku

Najlepiej ubrane Polki 2015 roku

Na pierwszym miejscu w tej kategorii znalazła się reżyserka pokazów mody i jurorka „Top Model” Kasia Sokołowska.

„Stylowa w pracy, co rzadko się zdarza” (Ewa Rubasińska i Magda Makarewicz). „Jako jedna z nielicznych gwiazd potrafi przełożyć kreacje z wybiegu na ulicę” (Konrad Fado). „Jest najlepszą ambasadorką polskich projektantów. Z każdej kolekcji wyciąga najbardziej wartościowe looki i podbija ich wartość” (Jola Czaja). „Poczucie stylu, ale także idealna sylwetka sprawiają, że Kasia zawsze wygląda bezbłędnie – cokolwiek by na siebie włożyła. Wydaje mi się, że tajemnicą jej sukcesu jest fakt, że piękno jej wnętrza widać gołym okiem na zewnątrz” (Agnieszka Wesołowska). „Jest uosobieniem klasy i szyku w najlepszym wydaniu.” (Ewa Kamionowska / Jastrząb LOOK)

Katarzyna Sokołowska (fot. AKPA)

Katarzyna Sokołowska (fot. AKPA)

Nasi eksperci nie mogli też nie zauważyć modowych zabaw strojami Agnieszki Szulim.

„Najbardziej podoba mi się w spiętych w kucyk włosach i soczystych kolorowych ustach” (Agnieszka Ludwisiak-Wypior). „Lubi łączyć style, co wychodzi jej idealnie” (Konrad Fado). „Od zawsze jestem fanką jej stylu. Uwielbiam jej kreację z tegorocznego Balu Nocy Letniej Fundacji TVN „Nie jesteś sam”” (Agnieszka Wesołowska)

Agnieszka Szulim – pokaz Mariusza Przybylskiego 2015

Agnieszka Szulim – pokaz Mariusza Przybylskiego 2015

Wśród wysoko ocenionych znalazła się także (kolejny raz w naszych podsumowaniach) Monika Olejnik.

Kobieta jedyna w swoim rodzaju, a jej styl można określić jednym słowem: fenomenalny. Trudno ją naśladować, nie da się jej skopiować. Styl dziennikarki to wypadkowa nie zawsze najbardziej oczywistych i łatwych modowych wyborów, ale one współgrają z sylwetką dziennikarki, jej mocnym charakterem” (Tomasz Jacyków). „Zabawa modą możne być ryzykowna, a ona balansuje na tej niebezpiecznej linie odważnie i z gracją akrobatki” (Kaja Śródka)

Najbardziej stylowe Polki 2015: Monika Olejnik (fot. AKPA)

Najbardziej stylowe Polki 2015: Monika Olejnik (fot. AKPA)

Nie zabrakło polskiej gwiazdy, która w zestawieniach najlepiej ubranych zajmuje wysokie miejsca od lat. Mowa o Małgorzacie Sosze.

„Zawsze z wielką klasą, zawsze jak bogini, ciężko oderwać od niej wzrok, gdy się gdzieś pojawi” (Natalia Hołownia). „Małgorzata Socha za stylowy powrót po ciąży, wciąż muza BohoBoco, w tym sezonie nowość u Łukasza Jemioła” (Jola Czaja). „Małgorzata Socha zawsze więcej niż świetna! Genialnie ubrana, uczesana i umalowana, otoczona niezawodnymi profesjonalistami, zachwyca na każdej imprezie.” (Agnieszka Ścibior)

Małgorzata Socha na gali Flesz Fashion Night 2015 w kreacji Łukasza Jemioła i kolczykach Apart

Małgorzata Socha na gali Flesz Fashion Night 2015 w kreacji Łukasza Jemioła i kolczykach Apart

Sprawdź: Pełne podsumowanie najlepiej ubranych Polek 2015 roku


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×