Szukaj

Oto nowy ulubiony projektant gwiazd. Jego stroje pokochała już Lady Gaga, a także liczne grono modelek

Gwiazdy w kreacjach Brandona Maxwella

Gwiazdy w kreacjach Brandona Maxwella

Kreacje Brandona Maxwella

To pewnie najbardziej zaskakująca kariera w świecie mody ostatnich lat, a przy okazji najszybsza.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy Nicola Formichetti, wieloletni stylista i doradca modowy Lady Gagi, namaścił Brandona Maxwella na nowego, osobistego opiekuna stylu piosenkarki. Styliście udała się trudna sztuka zreformowania wizerunku piosenkarki. Dzięki odświeżonej garderobie, uzupełnionej o dostojne, architektoniczne stroje, piosenkarka znowu trafiła do grona największych elegantek show-biznesu.

Szybko się jednak okazało, że stylista ma apetyt na coś więcej niż tylko dobieranie strojów Lady Gadze. I tak oto jesienią ubiegłego roku na nowojorskim tygodniu mody Brandon Maxwell pokazał debiutancką kolekcję wiosna-lato 2016. Świat mody oszalał. Zachwycano się mocno zarysowanymi sylwetkami, liniami blisko ciała, minimalistycznymi kreacjami stworzonymi dla tych kobiet, które mimo formalnej prostoty stroju chcą, by kreacja podkreślała seksapil.

Filozofia pracy twórczej Brandona jest raczej nieskomplikowana.

Sprawianie, że kobieta czuje się piękna, daje mi największą radość – mówi projektant.

Nic dziwnego, że poza Lady Gagą Brandon Maxwell szybko zyskał grono fanek. Głównie wśród modelek. Jego suknie nosiły m.in. Joan Smalls, Karlie Kloss na MET Gali 2016 (pamiętna sukienka 2 w 1), Rosie Huntington-Whiteley czy ostatnio Doutzen Kroes, która w czarnej sukni Brandona zaprezentowała się na gali otwarcia festiwalu w Cannes 2016.

Zobacz także: Doutzen Kroes w sukni Brandona Maxwella i inne kreacje gwiazd Cannes 2016 [GALERIA FOTO]

Wyjątkowe suknie projektanta trafiły też w gust gwiazd kina i sceny. Na premierze swojego nowego filmu „Nominacja” minisukienkę z rozciętymi rękawami włożyła Kerry Washington. Z kolei na pooscarową imprezę do Eltona Johna w kreacji z metką Brandon Maxwell przybyła Mariah Carey.

Zobaczcie wielbicielki talentu Brandona Maxwella w naszej galerii.

Brandon Maxwell i Lady Gaga, rozdanie nagród The Daily Front Rows Fashion LA Awards 2016 (fot. ONS)

Brandon Maxwell i Lady Gaga, rozdanie nagród The Daily Front Rows Fashion LA Awards 2016 (fot. ONS)


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×