Marka Saint Laurent skasowała z Instagrama wszystkie zdjęcia związane z poprzednim dyrektorem kreatywnym – komentarz mediów bezcenny

Hedi Slimane usunięty z Instagrama Yves Saint Laurent

Hedi Slimane usunięty z Instagrama Yves Saint Laurent

Hedi Slimane usunięty z Instagrama YSL

Belgijski projektant Anthony Vaccarello, jeden z ulubieńców Anji Rubik, na początku kwietnia objął stanowisko dyrektora kreatywnego Saint Laurent (zobacz więcej). Jego poprzednik, Hedi Slimane, pełnił tę funkcję przez cztery lata.

Zobacz: Hedi Slimane odchodzi z Saint Laurent

Ta rewolucyjna zmiana, jak się okazało, pociągnęła za sobą kolejną. Wraz z nastaniem kadencji nowego szefa, diametralne zmiany dotknęły także konto YSL na Instagramie. Usunięto z niego wszystkie zdjęcia, które miały cokolwiek wspólnego z poprzednim dyrektorem kreatywnym. Dlatego teraz pierwszą (i jedyną jak do tej pory) fotografią jest zdjęcie Anthony’ego Vaccarello.

To co najmniej dziwne posunięcie, zwłaszcza, że projektanci YSL zawsze szczycili się czerpaniem z bogatej historii marki. Nic dziwnego, że jej fani ostro skomentowali usunięcie zdjęć. Zarzucają marce, że zachowuje się jak porzucona przez chłopaka nastolatka, która wyrzuca wszystkie prezenty do kosza.

Wstydzicie się swojej przeszłości?

Dzieła Hediego wykraczają poza Instagram. Śmieszne, jeśli wydaje się wam, że kasując zdjęcia na Instagramie, kasujecie też stworzone przez niego kolekcje.

To absurd kasować tak istotny rozdział w historii YSL.

Postąpiliście, jak zdradzona piętnastolatka, która chce zapomnieć o przeszłości. Jesteście dojrzałą i luksusową marką, a nie płaczącą do poduszki nastolatką.

Cóż, nie sposób nie odnieść podobnego wrażenia. Jak wytłumaczy się z tego marka? Czekamy na oficjalne oświadczenie.

Tak wygląda oficjalny profil Saint Laurent na Instagramie. Usunięto z niego wszystkie zdjęcia związane z Hedim Slimane'em, poprzednim dyrektorem kreatywnym marki (fot. Instagram)

Tak wygląda oficjalny profil Saint Laurent na Instagramie. Usunięto z niego wszystkie zdjęcia związane z Hedim Slimane’em, poprzednim dyrektorem kreatywnym marki (fot. Instagram)

Anthony Vaccarello, dyrektor kreatywny Saint Laurent. To pierwsze i jedyne zdjęcie na oficjalnym profilu marki (fot. Instagram)

Anthony Vaccarello, dyrektor kreatywny Saint Laurent. To pierwsze i jedyne zdjęcie na oficjalnym profilu marki (fot. Instagram)

Hedi Slimane odchodzi z Saint Laurent (fot. East News)

Hedi Slimane odchodzi z Saint Laurent (fot. East News)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×