NewsyPowstają "Listy do M. 4"! Znamy datę premiery i obsadę. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu

Powstają "Listy do M. 4"! Znamy datę premiery i obsadę. Do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu

Listy do M.4: data premiery
Listy do M.4: data premiery
Adam Streb

21.01.2020 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2003 światowe ekrany obiegła komedia romantyczna Richarda CurtisaTo właśnie miłość (Love Actually). To historia kilku par, których losy się krzyżują, doprowadzając do tego, że w finale miłość kwitnie pod jemiołą i na tle błyszczącej choinki.

Schemat fabularny Listów do M., a nawet plakat, nawiązywały do tego angielskiego przeboju. Z tym, że oczywiście pojawili się inni bohaterowie. Wcielili się w nich TomaszKarolak, MaciejStuhr, AgnieszkaDygant, RomaGąsiorowska, WojciechMalajkat, PiotrAdamczyk, AgnieszkaWagner, KatarzynaZielińska, PawełMałaszyński i Julia Wróblewska. Ta gwiazdorska obsada i wzruszające historie musiały złapać widzów za serca.

Ile zarobiły Listy do M. i jaką miały oglądalność?

Od premiery pierwszej części świątecznej serii TVN-u minęło już ponad osiem lat. Ale jej wynik wciąż robi wrażenie. Czy wiecie, że "jedynka" Listów do M. gościła na ekranach kin przez 130 dni?! Tak, oglądaliśmy ten film od premiery w listopadzie aż do połowy marca! To jest drugi w historii wynik, jeśli chodzi o czas wyświetlania filmu na ekranach w Polsce. Pierwsze miejsce zajmuje Titanic (1997), który panował na ekranach 230 dni.

Pierwsza część filmu o Bożym Narodzeniu zgromadziła 2,5 mln widzów i zarobiła 50 mln złotych. Nic dziwnego, że TVN po kilku latach powrócił do schematu. W 2015 widzowie zostali uraczeni Listami do M. 2. Tym razem widzów było już 2,9 mln złotych, a film z samych kin zgarnął 54 mln. Kolejna część, czyli Listy do M. 3, miały premierę w 2017. A wynik? Widzów 3 mln, a przychody, to tłuste 65 mln.

Jak łatwo policzyć, do tej pory wszystkie części Listów do M. obejrzało 8,4 mln widzów, którzy zostawili w kinach 170 mln złotych.

Listy do M 4.: data premiery i obsada

Szczegóły produkcji na razie owiane są tajemnicą. Kto z bohaterów poprzednich serii pojawi się znowu na ekranie? Wiadomo tylko, że nie zabraknie Agnieszki Dygant w przebojowym duecie z Piotrem Adamczykiem oraz Tomasza Karolaka jako niesfornego Mikołaja. Taką informację przekazali producenci, którzy zamieścili na Instagramie pierwsze zdjęcie z planu.

Ekipa filmowa śnieży miasto, czyli będą Listy po raz czwarty.Dzisiaj padł pierwszy klaps na planie naszej świątecznej komedii. „Listy do M. 4” już 4 listopada w kinach!W rolach głównych oczywiście: Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk i mnóstwo wspaniałych aktorów, o których pojawieniu się na planie będziemy Was informować. Reżyserem filmu jest Patrick Yoka.Trzymajcie kciuki, by ekipa za bardzo dziś nie zmarzła – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Fani świątecznego hitu są w siódmym niebie. W komentarzach nie brakuje pochwał:

  • Ale suuuuper. Już nie mogę się doczekać.
  • Spełniliśmy moje marzenie. Bałam się, że już nie wrócicie.
  • Tylko nie sp***rzcie tego… – piszą internauci.

Kiedy Listy do M.4 wejdą do kin? Data premiery to 4 listopada.

Listy do M. - Wigilia, TVN, 20:00
Listy do M. - Wigilia, TVN, 20:00
Listy do M. 2
Listy do M. 2
Listy do M. 3
Listy do M. 3
Listy do M 4 – pierwsze zdjęcie z planu
Listy do M 4 – pierwsze zdjęcie z planu
Zobacz także