NewsyKsiężniczka Eugenia zdradziła Meghan i Harry'ego? W tle konflikt z siostrą i niezadowolenie royalsów

Księżniczka Eugenia zdradziła Meghan i Harry'ego? W tle konflikt z siostrą i niezadowolenie royalsów

Meghan i Harry, Beatrice i Eugenia
Meghan i Harry, Beatrice i Eugenia

04.06.2023 05:00, aktual.: 04.06.2023 09:44

Księżniczka Eugenia to wnuczka Elżbiety II i księcia Filipa, bratanica obecnego króla Wielkiej Brytanii, Karola III. Jest jedną z najbardziej lubianych członkiń rodziny królewskiej. Co istotne, za pełnienie swoich obowiązków nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia.

Księżniczka Eugenia stanęła murem za Meghan i Harrym

Kiedy Harry i Meghan ogłosili, że występują z szeregów rodziny królewskiej, niewiele osób z Pałacu wspierało ich w tej decyzji. Jednak zawsze mogli liczyć na księżniczkę Eugenię. Siostra stryjeczna Harry'ego i córka księcia Andrzeja, doskonale wie, jak to jest czuć się czarną owcą w rodzinie.

Kompromitacja jej ojca, a wcześniej także liczne skandale związane z jej matką sprawiły, że to właśnie ona wyciągnęła do Sussexów pomocną dłoń. Wystąpiła nawet w dokumencie Netflixa na temat pary, co z pewnością odbiło się na jej stosunkach rodzinnych. Mówiło się, że to właśnie ta lojalność wobec Sussexów była powodem kłótni z jej siostrą, księżniczką Beatrice. Księżniczka Eugenia nie miała łatwego wyboru, decydując, czy opowie się za siostrą, czy za kuzynem.

Zwrot w kontaktach księżniczki Eugenii i Sussexów

Obecnie wydaje się, że księżniczka Eugenia wróciła na łono rodziny królewskiej i pogodziła się z siostrą, kosztem relacji z Meghan i Harrym. Być może to pokłosie sytuacji, w której Sussexowie ogłaszali kolejne ciąże tak, by przyćmić Eugenię? Raz stało się to podczas jej ślubu, za drugim razem - gdy tylko urodziła swoje dziecko. Podobno zostało to przyjęte bardzo źle nie tylko przez fanów royalsów, ale też przez samą rodzinę królewską.

Podczas koronacji księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia szły obok siebie. Wspierały też swojego stryja podczas uroczystego lunchu. Choć uprzejmie rozmawiały z Harrym, żadna z nich nie wykonała bardziej serdecznego gestu w jego stronę.

Mówi się, że siostry zwarły szyki i są obecnie bliżej, niż kiedykolwiek. A to może oznaczać, że Harry i Meghan stracili wielkiego sojusznika w Pałacu. Czy to wpłynie jeszcze mocniej na oddalenie się od rodziny Sussexów?

księżniczka Eugenia na koncercie kolęd
księżniczka Eugenia na koncercie kolęd
90. urodziny królowej Elżbiety II - księżniczki Beatrycze i Eugenia
90. urodziny królowej Elżbiety II - księżniczki Beatrycze i Eugenia
Księżniczka Eugenia urodziła
Księżniczka Eugenia urodziła
Obraz
Księżniczka Eugenia
Księżniczka Eugenia
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także