NewsyZdjęcia z cichego ślubu księżniczki Beatrice przejdą do historii. Wszystko za sprawą bogatej sukni

Zdjęcia z cichego ślubu księżniczki Beatrice przejdą do historii. Wszystko za sprawą bogatej sukni

Księżniczka Beatrice – zdjęcia ze ślubu
Księżniczka Beatrice – zdjęcia ze ślubu
Elwira Szczepańska
19.07.2020 06:00, aktualizacja: 19.07.2020 15:36

Księżniczka Beatrice i jej narzeczony Edoardo Mapelli Mozzi od 17 lipca są małżeństwem. Tego dnia o godzinie 11.00 na Zamku Windsor odbyła się uroczystość zaślubin. Przez pandemię koronawirusa para została zmuszona do przełożenia pierwotnego terminu ślubu. Wszystko zaplanowano na 29 maja, a sakramentalne tak zakochani mieli sobie powiedzieć w Chapel Royal w Pałacu św. Jakuba, przyjęcie miało być w pałacowych ogrodach. Już w lutym Pałac Buckingham wystosował oficjalne oświadczenie związane z tym ważnym dniem.

Ślub Jej Wysokości Księżnej Yorku Beatrice i Pana Eduardo Mapelli Mozzi odbędzie się w piątek 29 maja 2020. Królowa uprzejmie wyraziła zgodę, aby ceremonia odbyła się w The Chapel Rooyal w Pałacu św. Jakuba. Po ceremonii odbędzie się prywatne przyjęcie wydane przez Królową w ogrodach Pałacu Buckingham.

Niestety panująca zaraza popsuła ich plany, a narzeczeni musieli zadowolić się skromnym przyjęciem w otoczeniu najbliższych osób, co potwierdził  Pałac Buckingham w oświadczeniu, które obiegło media:

Prywatna ceremonia ślubna księżnej Beatrice i pana Edoardo Mapelli Mozzi odbyła się o godzinie 11:00 w piątek 17 lipca w Królewskiej Kaplicy w Windsorze. W kameralnej ceremonii uczestniczyła królowa, książę Edynburga i najbliżsi małżonkom. Ślub odbył się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi rządu.

Dzisiaj pojawiły się pierwsze zdjęcia pary.

Zdjęcia ze ślubu księżniczki Beatrice

Księżniczka Beatrice poślubiła Edoardo Mapelli Mozziego podczas intymnej ceremonii w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Windsorze. Wśród gości byli Jej Królewska Mość Królowa i Książę Edynburga, a także Książę i Księżna Yorku.

Neogotycka kaplica, zbudowana na początku XIX wieku przez Jerzego IV, mieści się na terenie Royal Lodge, należącego Windsor Great Park. Królowa regularnie oddaje tam cześć Bogu ze względu na swoją prywatność, uczęszczając tylko na nabożeństwa w znacznie większej kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.

Panna młoda wyglądała pięknie. Założyła klasyczną sukienkę Normana Hartnella pożyczoną od królowej. Krawcowa monarchini, Angela Kelly, pomogła dopasować sukienkę do dokładnych wymiarów Beatrice. Wykonana z tafty Peau De Soie w kolorze kości słoniowej, inkrustowana diamantami suknia ma bufiaste rękawy z organzy i obszyta jest satyną. Wygląda imponująco i bardzo luksusowo.

Hartnell zaprojektował słynną suknię ślubną Jej Królewskiej Mości na czas zaślubin w 1947 roku. Zainspirowana była Primaverą Botticellego i miała symbolizować powojenne odrodzenie kraju. Projektant wyhaftował girlandy jaśminu, bzu i róż na trenie srebrną nicią. Gotową sukienkę ozdobiono również ponad 10 000 perełek.

W kolejnym ukłonie w stronę babci księżniczka Beatrice założyła tiarę Queen Mary - ten sam diamentowy element, który miała na głowie królowa podczas ślubu z księcia Edynburga. Klejnot ten można również nosić jako naszyjnik.

Podczas gdy królewskie panny młode zwykle niosą całkowicie białe bukiety, księżniczka Beatrice wybrała kombinację jaśminu, jasnoróżowego i kremowego groszku, królewskich róż w kolorze kości słoniowej i różowych róż od Savill Ogród w Windsor Great Park. Bukiet został wykonany przez Patrice Van Helden z RVH Floral Design. Zawierał również gałązkę mirtu, zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przez królową Wiktorię.

Oto zapierające dech w piersiach pierwsze spojrzenie na suknię ślubną # PrincessBeatrice, którą założyła w piątek rano, aby poślubić #EdoardoMapelliMozzi. W nowoczesnym i zrównoważonym ruchu księżniczka Beatrice postanowiła założyć klasyczną sukienkę #NormanHartnell pożyczoną od królowej. Uszyta z tafty Peau de Soie w kolorze kości słoniowej, wysadzana diamencikami suknia ma bufiaste rękawy z organzy i jest obszyta satyną. Zanurzając się w pamiątkach swojej babci, księżniczka Beatrice dopełniła swój wygląd tiarą Queen Mary - tą samą diamentową, którą królowa nosiła, by poślubić księcia Edynburga.
  • Księżniczka Beatrice przełożyła ślub
  • Księżniczka Beatrice ogłosiła zaręczyny i pochwaliła się pierścionkiem
  • Księżniczka Beatrice wzięła ślub
  • Księżniczka Beatrice wzięła ślub
  • Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi – ślub
  • Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi – ślub
  • Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi – ślub
[1/7] Księżniczka Beatrice przełożyła ślub
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także