NewsyKsiężniczka Beatrice dostała ślubny prezent od królowej. Jaki? Media określiły go jako „jeden z najsłodszych”

Księżniczka Beatrice dostała ślubny prezent od królowej. Jaki? Media określiły go jako „jeden z najsłodszych”

Księżniczka Beatrice
Księżniczka Beatrice
Krystyna Miśkiewicz
18.07.2020 09:40, aktualizacja: 18.07.2020 16:26

Księżniczka Beatrice i jej narzeczony Edoardo Mapelli Mozzi od wczoraj są małżeństwem. O godzinie 11.00 czasu lokalnego na Zamku Windsor odbyła się uroczystość zaślubin. Przez pandemię koronawirusa para została zmuszona do odroczenia pierwotnego terminu ślubu. Wszystko zaplanowano na 29 maja, a sakramentalne tak zakochani mieli sobie powiedzieć w Chapel Royal w Pałacu św. Jakuba. Już w lutym Pałac Buckingham wystosował oficjalne oświadczenie związane z tym ważnym dniem.

Ślub Jej Wysokości Księżnej Yorku Beatrice i Pana Eduardo Mapelli Mozzi odbędzie się w piątek 29 maja 2020. Królowa uprzejmie wyraziła zgodę, aby ceremonia odbyła się w The Chapel Rooyal w Pałacu św. Jakuba. Po ceremonii odbędzie się prywatne przyjęcie wydane przez Królową w ogrodach Pałacu Buckingham.

Niestety panująca zaraza popsuła ich plany. Zagraniczna prasa donosiła wtedy, że księżniczka Beatrice szykuje uroczystość z wielką pompą, która ma nawet przebić ślub Williama i Kate, czy Harrego i Meghan. Mówiono, że na liście gości znajduje się wiele nazwisk z pierwszych stron gazet. Smutna rzeczywistość zweryfikowała jednak te wszystkie wielkie plany. Narzeczeni musieli zadowolić się skromnym przyjęciem w otoczeniu najbliższych osób.

Księżniczka Beatrice dostała o królowej Elżbiety II wyjątkowy prezent

We wczorajszej uroczystości, która odbyła się na Zamku Windsor, uczestniczyła tylko najbliższa rodzina. Ślub odbył się w sekrecie przed mediami, a opinię publiczną poinformowano o wszystkim już po fakcie. Na przyjęciu miało zabraknąć nawet Williama i Kate. Wszystko to było podyktowane względami bezpieczeństwa. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Ślub odbył się ze wszystkimi obowiązującymi wytycznymi.

Magazyn Hello informuje, że małżonkowie dostali od królowej Elżbiety II najważniejszy prezent. Określając go jako "najsłodszy", a jest nim błogosławieństwo  monarchini. Według dworskiej tradycji najbliżsi członkowie rodziny królewskiej potrzebują jej zgody na ślub. Jest to zapisane w ustawie o małżeństwach królewskich z 1772 roku. Każda potencjalna panna młoda i pan młody wymaga zgody od monarchy i oficjalnej pieczęci zatwierdzającej ślub.

W monarchii nie wystarczy się tylko zakochać. Przyszły wybranek, musi jeszcze zdobyć przychylność królowej.

księżniczka Beatrice – MET Gala 2018
księżniczka Beatrice – MET Gala 2018
Księżniczka Beatrice przełożyła ślub
Księżniczka Beatrice przełożyła ślub
Księżniczka Beatrice ogłosiła zaręczyny i pochwaliła się pierścionkiem
Księżniczka Beatrice ogłosiła zaręczyny i pochwaliła się pierścionkiem
królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia
królowa Elżbieta II i księżna Kate podczas wspólnego wyjścia
Royal Ascot 2017
Royal Ascot 2017
Księżniczka Beatrice na ślubie księżniczki Eugenii
Księżniczka Beatrice na ślubie księżniczki Eugenii
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także