NewsyKsiężna Diana wcale nie była taka święta. Traktowała księcia Karola jak kukłę do bicia!

Księżna Diana wcale nie była taka święta. Traktowała księcia Karola jak kukłę do bicia!

Księżna Diana i książę Karol świąteczny prezent wpadka
Księżna Diana i książę Karol świąteczny prezent wpadka
Tila Nowak
07.02.2019 05:00

To księżna Diana była odpowiedzialna za rozpad małżeństwa z księciem Karolem? Szokujące fakty w biografii następcy tronu obnażyły zupełnie nową stronę księżnej. O co królewski biografista oskarżył Królową Ludzkich Serc? Książka Prince Charles: The Passions and Paradoxes od an Improbable Life wywołała skandal wśród fanów i poddanych rodziny królewskiej. Dlaczego?

Małżeństwo księżnej Dianyksięcia Karola przeszło swój wielki rozpad publicznie w dniu ogłoszenia separacji pary, ale według królewskich biografistów i badaczy, kryzys pojawił się już podczas podróży poślubnej, podczas której miało dochodzić do wielkich awantur. Jak twierdzi Sally Bedell Smith, autorka książki Prince Charles: The Passions and Paradoxes of an Improbable Life, to zły stan psychiczny księżnej Diany doprowadził do rozpadu ich romansu, a w konsekwencji do rozwodu.

Jak twierdzi pisarka:

Histeryczne zachowanie Diany bardzo odcisnęło się na Karolu. Nieustannie powtarzała mu, że nigdy nie będzie królem, wyśmiewała go, gdy miał na sobie mundur, drwiła, że "z tymi wszystkimi medalami wygląda idiotycznie".

To jeszcze nie koniec. Sally twierdzi także, że księżna Diana przechodziła do rękoczynów:

Książę Karol powiedział swojej kuzynce, Pameli Hicks, że po wyjątkowo burzliwej kłótni, gdy klęknął przy łóżku by zmówić modlitwę, Diana uderzała go otwartą dłonią w tył głowy dopóki nie przestał się modlić. Odcięła go też od wszystkich znajomych, których podejrzewała choćby o kontakt z Camillą Parker-Bowles

Książka autorki wywołała ogromny skandal, a choć publikacja ukazała się w 2017 roku, wciąż jest gorąco komentowana przez sympatyków i przeciwników księżnej.

Myślicie, że jest w tym chociaż ziarno prawdy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także