NewsyCała prawda o "rozmowach pokojowych" między Harrym i księciem Williamem. Tak się teraz kontaktują

Cała prawda o "rozmowach pokojowych" między Harrym i księciem Williamem. Tak się teraz kontaktują

książę Harry i książę William
książę Harry i książę William

28.07.2023 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę William, skonfliktowany z młodszym bratem, miał nawet podjąć decyzję o niezapraszaniu go na własną koronację. Czy rzeczywiście sytuacja między braćmi jest tak zła? Co z rozmowami, które mieli zacząć prowadzić, by wyjaśnić między sobą wszystko, co ich poróżniło?

Książę William jest wściekły na brata

Książę William i Harry byli niegdyś w bardzo dobrych, braterskich relacjach. Tak się przynajmniej wydawało. Skoro wystarczyła jedna iskra, by wszystko zaprzepaścić, może ich stosunki tylko na zewnątrz wyglądały wspaniale? Rodzina królewska jest taką samą rodziną jak wszystkie inne na świecie i są jej doskonale znane także konflikty między krewnymi.

Po koronacji konflikt rozgorzał ponoć na nowo. William nie mógł doprosić się od młodszego brata potwierdzenia wzięcia udziału w uroczystościach, co go rozwścieczyło. Harry nie został zaś zaproszony na królewskie przyjęcia. Ostatnio jednak coraz głośniej pobrzmiewały głosy, że bracia mieli zasiąść do rozmów, by wszystko sobie wyjaśnić i zacząć starać się o przywrócenie więzi między sobą.

Agresja księcia Williama

OK! podaje jednak, cytując królewskie źródło, że bracia nie mają ze sobą żadnego kontaktu i nie rozmawiają w żaden sposób - ani przez telefon, ani np. Zoom czy FaceTime.

Autobiografia Harry'ego, w której książę nie oszczędził nikogo ze swojej rodziny, a tym bardziej własnego brata, mogła być gwoździem do trumny ich relacji.  Czytelnicy mogli zapoznać się na przykład ze szczegółami bójki, która wywiązała się między książętami.

Wszystko wydarzyło się tak szybko. Tak bardzo szybko. Chwycił mnie za kołnierz, rozerwał mój naszyjnik i powalił na podłogę. Wylądowałem na psiej misce, która pękła pod moimi plecami, kawałki skorup wbiły się we mnie. Leżałem tak przez chwilę, oszołomiony, wstałem i kazałem mu się wynosić - napisał Harry.

Reporter gazety zwrócił się do przedstawicieli obydwu książąt o komentarz. Ciekawe, czy uda się go uzyskać.

Czy widok braci, śmiejących się i żartujących, stojących ramię w ramię, to już tylko pieśń przeszłości?

Rodzina księżnej Kate i księcia Williama
Rodzina księżnej Kate i księcia Williama
Książę Harry w Londynie (fot. EastNews)
Książę Harry w Londynie (fot. EastNews)
Książę William (East News)
Książę William (East News)
Książę William w Kornwalii
Książę William w Kornwalii
Książę Harry
Książę Harry
Książę Harry (fot. EastNews)
Książę Harry (fot. EastNews)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także