NewsyKsiążę Karol ma coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem. Zły czas w życiu następcy tronu

Książę Karol ma coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem. Zły czas w życiu następcy tronu

Król  Karol
Król Karol
Elwira Szczepańska
01.12.2021 07:40

W wieku 73 lat Karol, książę Walii, stał się najdłużej czekającym na tron księciem na świecie. Przez długie oczekiwanie i burzliwe życie, stracił nadzieję, że doczeka się koronacji, między innymi przez wzgląd na swoje podeszłe lata. Zaniepokoił także stanem zdrowia. Co donosi zagraniczna prasa?

Książę Karol podupada na zdrowiu?

Podczas gdy jego matka, królowa Elżbieta II, pozostaje zdeterminowana, aby pozostać na tronie, Karol nie cieszy się dobrym zdrowiem i jest podatny na problemy wywoływane stresem. Nic więc dziwnego, że po roku niekończących się problemów w jego rodzinie, niektórzy naoczni świadkowie donieśli, że podczas niedawnej podróży do Jordanii i Egiptu, wyglądał, jakby nie mógł się utrzymać na nogach, gdy szedł i boku żony. Świadek uważa, że Camilla musiała pomóc mu utrzymać równowagę w obawie, że upadnie.

Karol nie jest już młodzieniaszkiem. Podróż daje mu się we znaki – nie wspominając o wszystkich problemach w pałacu.

W życiu Karola trwa zła passa. Stresuje go nowy film dokumentalny BBC 2 The Princes and the Press, opowiadający o stosunkach pałacu z mediami. Co więcej, mówi się, że następca tronu jest głęboko zaniepokojony zdrowiem matki, która tymczasowo wycofała się z obowiązków publicznych po zwichnięciu kręgosłupa i nieujawnionym prasie problemie medycznym.

Od śmierci swojego ojca, księcia Filipa, w kwietniu, Karol sprawdzał matkę do tego stopnia, że ​​królowa poleciła swoim pracownikom unikać jego telefonów, żeby mogła trochę odpocząć.

Książę Walii po raz pierwszy zaskoczył słabą kondycją w lipcu, kiedy widziano go, gdy walczył, by wstać na pokazie pałacowym w Walii. Podobno jego kondycja jest coraz słabsza, a od kiedy zachorował na COVID-19 rok temu, jego stan zdrowia wciąż jest daleki od idealnego.

Karol jest wrażliwym człowiekiem, który zawsze traktował sprawy zbyt poważnie i osobiście, i naprawdę zaczyna zastanawiać się nad swoim zdrowiem. Trudno sobie wyobrazić, jak mógłby on dalej tak postępować, gdy obciążenie pracą zbiera swoje żniwo. Przed wstąpieniem na tron ​​– coś musi się zmienić – mówi informator New Idea.

Miejmy nadzieję, że to jedynie chwilowa niedyspozycja Karola.

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa
Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa
Książę Karol podczas wywiadu
Książę Karol podczas wywiadu
Greta Thunberg i książę Karol
Greta Thunberg i książę Karol
Książę Karol i Boris Johnson
Książę Karol i Boris Johnson
Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa
Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także