NewsyKsiążę Karol chce oddać tron księżnej Kate. Sprytnie to wymyślił. Szczegóły opisał tabloid

Książę Karol chce oddać tron księżnej Kate. Sprytnie to wymyślił. Szczegóły opisał tabloid

Książę Karol, księżna Kate, książę William
Książę Karol, księżna Kate, książę William
Elwira Szczepańska

08.12.2021 05:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Książę Karol znajduje się nad przepaścią, już odkąd dowiedział się, że pewnego dnia zostanie królem. Jest najdłużej czekającym na tron następcą na świecie i jako pierwszy w kolejce całe życie śledził swoją matkę, królową Elżbietę II podczas jej panowania.

Dowiedział się, że będzie kolejnym monarchą za pośrednictwem listy w 1958 roku, kiedy miał zaledwie 9 lat. Teraz królowa ma 95 lat, a w kręgach królewskich krążą szepty, że w ciągu ośmiu miesięcy od śmierci męża, księcia Filipa, stała się niewiarygodnie słaba. Niektórzy twierdzą, że monarchini może nawet wykorzystać swoją bożonarodzeniową przemowę z Sandringham Estate, aby ogłosić, że odchodzi. To przeraża Karola. Jaki ma plan?

Co zrobi książę Karol po abdykacji Elżbiety II?

To historyczna wiadomość, która powinna być radosna dla Karola, który objąłby tron ​​w wieku 73 lat. Ale zamiast tego, książę odczuwa tylko niepokój. O szczegółach napisał magazyn New Idea.

Tak długo czekał na ten moment, ale prawda jest taka, że ​​Karol jest zmartwiony, to nie jest odpowiedni czas, aby się pojawił na tronie. Wszystkie dramaty w rodzinie, od jego zerwania kontaktów z księciem Harrym po jego wściekłość na księcia Andrzeja i wszystko, co się wydarzyło pomiędzy, odcisnęły na nim swoje piętno.

Rzeczywiście, zmęczony i znużony Karol, nawet tego nie ukrywa. Podczas niedawnej wizyty na Barbadosie wydawał się zasnąć podczas ceremonii, na której ogłoszono, że wyspa staje się republiką. Jedynym ukojeniem dla skołatanych myśli następcy tronu, jest to, że ​​korona może szybko znaleźć się w bardzo bezpiecznej parze rąk jego spadkobiercy, syna księcia Williama, a co ważniejsze, Kate.

W ostatnich latach Karol i jego synowa zbliżyli się do siebie, a księżna okazała się prawdziwą opoką dla teścia. Książę Walii powtarza jej, że wie, że stanie się niesamowitą królową, i podobno powiedział jej na zeszłomiesięcznym szczycie COP26 w Glasgow, że uważa, że ​​jest już gotowa do podjęcia wyzwania.

Kate nie wiedziała, co zrobić z tymi informacjami, poza podejrzeniem, że Karol rozważa przekazanie korony swojemu synowi.

Królewski pisarz Phil Dampier potwierdza, że ​​więź między Karolem i Kate ostatnio się zacieśniła:

Karol uważa, że ​​Kate jest cudowną żoną i matką, która całkowicie wspiera Williama. To właśnie w niej docenia najbardziej.

Karol został również zmuszony do przyznania, że jego ukochana synowa jest o wiele bardziej popularna niż kiedykolwiek. Miał jej nawet powiedzieć, że "jest gotowa by zostać królową". Widzi ją w roli, która w pierwszej kolejności została przypisana jemu:

Karol musiał izolować się ze względu na swój wiek. Kate i William stali się silniejsi… I wielu, z nim na czele, widzi Kate jako przyszłą królową.

Okazuje się, że książę Walii wcale nie miałby nic przeciwko. Bardzo mocno rozważa abdykację natychmiast po ewentualnej rezygnacji z tronu swojej matki. Tym samym zrzuciłby z siebie ciężar problemów, z jakimi obecnie boryka się monarchia i zadowoliłby też Brytyjczyków. Prawda, że sprytny plan?

Obraz
Greta Thunberg i książę Karol
Greta Thunberg i książę Karol
Książę Karol i Boris Johnson
Książę Karol i Boris Johnson
Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa
Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa
Książę Karol i księżna Camilla 2020 rok
Książę Karol i księżna Camilla 2020 rok
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także