NewsyKrzysztof Skiba zajadle szydzi z Andrzeja Dudy. "Kryminalna dziupla"

Krzysztof Skiba zajadle szydzi z Andrzeja Dudy. "Kryminalna dziupla"

Krzysztof Skiba, Andrzej Duda (fot. KAPiF)
Krzysztof Skiba, Andrzej Duda (fot. KAPiF)
09.01.2024 20:25

Po wygranej opozycji w zeszłorocznych wyborach parlamentarnych nie ma dnia, kiedy Krzysztof Skiba nie napisałby jakiejś kąśliwej uwagi na temat polskiej prawicy. Przegrana Prawa i Sprawiedliwości tak mocno ucieszyła muzyka, że jeszcze częściej zaczął wrzucać swoje minifelietony na Instagrama. W ironiczny sposób odnosi się w nich do działań przedstawicieli nielubianej przez siebie strony politycznej. Ostatnie wydarzenia są dla niego świetną pożywką do kolejnych przemyśleń.

Krzysztof Skiba ostro o Dudzie

W swoim najnowszym po raz kolejny odniósł się do nakazu zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Michała Wąsika. Zostali znalezieni na terenie Pałacu Prezydenckiego. Dla Skiby całe to zamieszanie stało się ogromnym źródłem twórczej inspiracji.

Takich jaj jeszcze nie było! Przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem za fabrykowanie dowodów, czyli dwaj celebryci prawicy, (którzy uważają, że są ponad prawem) Kamiński i Wąsik, ukrywają się w Pałacu Prezydenta - w sensacyjnym tonie rozpoczął muzyk.

Szybko odwołał się do prezydenta Andrzeja Dudy. Wytoczył arsenał prześmiewczych docinek w dalszej części wypowiedzi:

Andrzej Duda to pierwszy rezydent Pałacu, który przerobił go na kryminalną dziuplę. W związku z tym nowym zastosowaniem pomieszczeń pałacowych, do kancelarii Prezydenta zgłaszają się kolejni chętni.

Tuż po tym lider Big Cyc wymienił trzy osoby związane z prezydentem, które jego zdaniem również dopuściły się oszustw.

Gorzkie zakończenie historii

Na koniec Skiba przedstawił niepozbawioną ironii refleksję dotyczącą dalszych losów wymienionych osób. Jak twierdzi, o ich losie zadecydują pewne kryteria.

Czy te osoby dołączą do przestępczego tandemu Kamiński i Wąsik, zadecyduje ilość dziar, znajomość więziennych piosenek, zapas grochówki oraz wysokość wpłaty na fundusz kancelarii Prezydenta - stwierdził.

Ostro?

Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba (fot. KAPiF)
Krzysztof Skiba (fot. KAPiF)
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba (Instagram)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także