NewsyKrzysztof Skiba bezlitośnie jedzie po prawicy. Wieszczy "oczyszczenie"

Krzysztof Skiba bezlitośnie jedzie po prawicy. Wieszczy "oczyszczenie"

Krzysztof Skiba, Jarosław Kaczyński (fot. KAPiF)
Krzysztof Skiba, Jarosław Kaczyński (fot. KAPiF)
17.12.2023 21:02

Kiedy tylko może, Krzysztof Skiba wplata w swoje wypowiedzi krytykę działań prawicowych polityków. Po wygranej opozycji w ostatnich wyborach parlamentarnych odpalił się na dobre. W swoich rozległych instagramowych postach kreśli satyryczne felietony, w których dostaje się przede wszystkim przedstawicielom i osobom związanym z Prawem i Sprawiedliwością. Muzyk nie ma dobrych wiadomości dla znienawidzonej przez siebie partii.

Krzysztof Skiba wbija szpilę politykom prawicy

W swoim najnowszym poście nie skupiał się na jednej postaci z prawicowego środowiska. Pod lupę wziął całość PiS, wymieniając kolejno, jak widzi obecną sytuację nie tylko poszczególnych członków ugrupowania, ale także osobistości kojarzone z działalnością tej partii.

PiS-owski troll z Radia Szczecin zwiewa do Afryki, Ziobro udaje chorego i idzie na zwolnienie, Holecka zostawia swoich współpracowników na lodzie i zmyka z TVP, Obajtek przepisuje majątek na syna. Wielu innych, partyjnych nominatów daje dyla do banków, fundacji i tam, gdzie mają zakopane worki ze złota - zaczął.

W wyliczance znalazło się miejsce także dla Jarosława Kaczyńskiego. Skiba po raz kolejny nie szczędził uszczypliwości, nazywając go "gnomem z Nowogrodzkiej". Całą sytuacją podsumował natomiast następującym hasłem:

Polska oczyszcza się powoli z pętaków i złodziei.

Poparł Tuska jako premiera

W dalszej części posta lider Big Cyc rozkręcił się na dobre. Jest najwidoczniej bardzo ucieszony z tego, że wizja państwa według Prawa i Sprawiedliwości się nie spełni.

Modły i apele Rydzyka, zaklinania Zybertowicza, teorie Kukiza, straszenie Sakiewicza, przestrogi Lichockiej, biadolenia Ogórek, cyrki smoleńskie, ogłupianie emerytów, szczucie na wymyślanych wrogów, tańce Glapińskiego, wzmożenia patriotyczne, strasznie Niemcami były jak grochem o ścianę. Wasze państwo z kartonu zaczęło się właśnie sypać jak cukier z dziurawego worka - napisał.

Na końcu podzielił się refleksją, która przyszła mu do głowy podczas pobytu w Wenecji. Muzyk spędza tam teraz romantyczne chwile ze swoją żoną. Raduje go fakt, że premierem został Donald Tusk:

Siedzę sobie w Hard Rock Cafe w Wenecji i jestem szczęśliwy. Piję dobrego drinka. Cieszy mnie fakt, że Tusk jest premierem, Hołownia marszałkiem, a Sikorski ministrem.

Jak oceniacie jego wypowiedź?

Krzysztof Skiba (Instagram)
Krzysztof Skiba (Instagram)
scena z: Krzysztof Skiba, SK:, , fot. AKPA
scena z: Krzysztof Skiba, SK:, , fot. AKPA
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba
Krzysztof Skiba z żoną
Krzysztof Skiba z żoną
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także