NewsyW "The Simpsons" przewidzieli, że Tom Hanks zachoruje na koronawirusa. Przypominamy odcinek sprzed 27 lat

W "The Simpsons" przewidzieli, że Tom Hanks zachoruje na koronawirusa. Przypominamy odcinek sprzed 27 lat

Koronawirus w The Simpsons
Koronawirus w The Simpsons
Agata Włodarczyk

12.03.2020 15:10, aktual.: 12.03.2020 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tom Hanks i jego żona, Rita Wilson są zarażeni koronawirusem. Amerykański aktor poinformował w środę na Instagarmie, że poddał się testom na obecność COVID-19, których wynik był dodatni. Małżeństwo przebywa obecnie w Australii, gdzie są odizolowani i badani.

Informacja wstrząsnęła mediami, a fani z całego świata wyrazili swoje wsparcie w komentarzach w sieci. Część dociekliwych internautów zauważyła powiązanie między obecną sytuacją, w której znalazł się znany aktor, a serialem The Simpsons, w którym Hanks wiele lat temu pojawił się  gościnnie jako jedna z postaci.

The Simpsons: koronawirus u Toma Hanksa

Słynny animowany program telewizyjny od niedawna znany jest z przewidywania najważniejszych wydarzeń na świecie – od prezydentury Donalda Trumpa, przez odkrycie trójzębnej zmutowanej ryby, wypadek helikoptera z Kobem Bryantem na pokładzie, aż po budowę londyńskiego drapacza chmur The Shard.

Przed odcinkiem z Hanksem producenci Simpsonów „przewidzieli" samego koronawirusa – odcinek Marge In Chains z 1993 roku opowiada o daleko wschodnim wirusie zamiatającym planetę i infekującym mieszkańców Springfield. Fani uważają teraz, że scenarzyści poniekąd przepowiedzieli, że 63-letni Hanks będzie musiał kiedyś izolować się od reszty świata. Dziś pojawiły się wieści, że gwiazda Hollywood i jego żona Rita Wilson złapali COVID-19 podczas kręcenia filmu biograficznego o Elvisie Presleyu w reżyserii Baza Luhrmanna w Australii.

W filmie The Simpsons Movie z 2007 roku (wersja kinowa) Hanks pojawia się w scenie, w której reklamuje „nowy Wielki Kanion”, ponieważ główny „już się znudził”. Po występie w spocie kanionu, w której twierdzi, że „rząd USA stracił swoją wiarygodność, więc pożyczył część jego”, aktor Apollo 13 mówi:

Tu mówi Tom Hanks, że jeśli zobaczysz mnie osobiście – proszę, zostaw mnie.

Chociaż teoria jest nieco naciągana, zapaleni fani serialu z radością dodają ją do stale rosnącej listy prognoz Simpsonów. Tym bardziej, że w innym odcinku serialu wirus o nazwie Grypa Osaka rozprzestrzenia się przez Springfield po tym, jak mieszkańcy zamówili sokowirówki z Japonii. Sceny ukazują moment pakowania sprzętu AGD do pudełek, do których chorzy pracownicy kaszlą, wysyłając wirusa z Azji do Ameryki Północnej. Dodajmy, że koronawirus najprawdopodobniej pochodzi w Wuhan w Chinach.

  • The Simpsons – koronawirus
  • The Simpsons – koronawirus
  • Tom Hanks i Rita Wilson w Australii, Instagram
  • Tom Hanks i Rita Wilson – Mama Mia: Here We Go Again, premiera 2 części w Londynie
  • Tom Hanks zarażony koronawirusem
  • Tom Hanks i Rita Wilson - SAG Awards 2020
  • The Simpsons – koronawirus
[1/7] The Simpsons – koronawirus
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także