NewsyKinga Rusin zabrała głos w Dzień Niepodległości. W takim wydaniu w życiu nie poznalibyśmy jej na ulicy

Kinga Rusin zabrała głos w Dzień Niepodległości. W takim wydaniu w życiu nie poznalibyśmy jej na ulicy

Kinga Rusin
Kinga Rusin
Elwira Szczepańska
11.11.2020 17:20, aktualizacja: 11.11.2020 22:01

Kinga Rusin już jakiś czas temu zrezygnowała z prowadzenia Dzień Dobry TVN i skupiła się na swojej firmie, dzięki której zyskała sporą niezależność finansową. Opublikowała oficjalne oświadczenie na temat motywów, jakie nią kierowały. Nie rezygnuje jednak z mediów i zapowiada własne projekty.

Póki co jest bardzo aktywna w social mediach. To tam na bieżąco komentuje wydarzenia, które obecnie mają miejsce. Nie mogło zabraknąć jej głosu w Święto Niepodległości.

Jak wyglądała Kinga Rusin na zdjęciu z okazji Święta Niepodległości?

Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie oficjalnie rozpoczął się około godziny 14 na rondzie Dmowskiego. Z powodu pandemii i zakazu zgromadzeń, miał być zmotoryzowany. Nie wyszło. Kilka tysięcy osób brało w nim udział pieszo. Już są doniesienia, że kilkakrotnie dochodziło do awantur i walk z policją. Mimo to, osoby, które pragnęły uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, maszerują ulicami stolicy.

Wśród manifestujących nie pojawiła się Kinga Rusin. Zaangażowana dziennikarka brała udział w czasie protestów podczas Strajku Kobiet, więc swój głos 11 listopada zilustrowała fotografią z tamtych wydarzeń.

Na swoim profilu na Instagramie opublikowała zdjęcie. Gdyby nie to, że wiadomo, że to jej konto, trudno byłoby ją rozpoznać. W wygodnej stylizacji, ciemnych dżinsach o modnym kroju, botkach i długiej, ciepłej kurtce, z maską na twarzy, była nie do poznania. Na fotografii pozuje z palcami ułożonymi w słynne V, symbol zwycięstwa. W opisie nawiązała do walki kobiet o swoje prawa.

NIEpodległość czyli NIEzależność od czyichś wpływów i decyzji, samostanowienie, wolna wola, wolność, bezpieczeństwo, braterstwo i równość. W obliczu wydarzeń ostatnich tygodni tegoroczne święto NIEPODLEGŁOŚCI Polski ma wyjątkowe znaczenie.W 1918 roku odzyskaliśmy wolność, nasz kraj wrócił na mapę Europy, nasi dziadowie mogli bez strachu przed konsekwencjami mówić własnym językiem i stanowić własne prawa. Wielki dzień!Dziś, 102 lata po tamtych wydarzeniach ponad 50% mieszkańców Polski czyli kobiet ciagle musi walczyć o podstawowe prawa we własnym kraju. Musimy walczyć o należne nam prawo do samostanowienia czyli podejmowania samodzielnych decyzji dotyczących nas samych, naszych ciał i naszych dusz. Musimy wciąż walczyć o NIEpodległość, o niepodległość kobiet.#NiepodległośćKobiet#PolskaJestKobietą#NiepodleglośćPolek

Obserwujący profil Kingi jak zawsze docenili jej zaangażowanie. Nie brakuje także komplementów pod jej adresem.

Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet
Kinga Rusin wspiera Strajk Kobiet
Kinga Rusin: czy wzięła ślub?
Kinga Rusin: czy wzięła ślub?
Kinga Rusin w bikini
Kinga Rusin w bikini
Kinga Rusin na Marszu o Niepodległość
Kinga Rusin na Marszu o Niepodległość
Strajk Kobiet - Kinga Rusin
Strajk Kobiet - Kinga Rusin
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także