NewsyKim jest pierwsza żona Piotra Kraśko? Porzucił ją gdy tylko na jego drodze stanęła Karolina Ferenstein

Kim jest pierwsza żona Piotra Kraśko? Porzucił ją gdy tylko na jego drodze stanęła Karolina Ferenstein

Piotr Kraśko
Piotr Kraśko
Krystyna Miśkiewicz
28.05.2023 07:00

Piotr Kraśko to jedna z najbardziej znanych twarzy dziennikarstwa w Polsce. Karierę zaczynał on kilka dekad temu. Na samym początku związał się z TVP. Przed kamerami zadebiutował w 1991 roku. Spędził tam wiele lat i prowadził najpopularniejsze programy. Z nadawcą publicznym rozstał się w 2016 roku, by po chwili dołączyć do obsady Dzień Dobry TVN. Tam stworzył ekranowy duet z Kingą Rusin. W 2020 roku gospodarz śniadaniówki awansował na prezentera Faktów.

Od lat zdobywa on sympatię widzów, która pomimo upływu czasu nie maleje. Doceniają oni jego profesjonalizm i chętnie włączają serwis informacyjny, gdy pojawia się na ekranie. Wszystko to sprawiło, że sporo osób podgląda także jego życie prywatne. Teraz jest on szczęśliwym mężem Karoliny Ferenstein-Kraśko. Kim była jego pierwsza żona?

Piotr Kraśko: Kim była pierwsza żona dziennikarza?

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein pobrali się w 2008 roku. Małżonkowie wspólnie wychowują troje dzieci: Konstantego, Aleksandra i Laurę. Matka tej gromadki nie jest jednak jego pierwszą żoną. Wcześniej przez cztery lata był mężem Dominiki Czwartosz. Zakochani poznali się w 1997 roku, gdy obydwoje odpoczywali w Międzyzdrojach. Spotkali się w hotelowej recepcji i od tej pory nie odstępowali na krok. Specjalistka ds. marketingu w jednej z amerykańskich korporacji zawróciła dziennikarzowi w głowie. Zaręczyli się w Tajlandii, a w 2000 roku urządzili bardzo huczne wesele.

Przy Dominice polubiłem sprzątanie domu, robienie zakupów. Ba, nawet zmywanie i wynoszenie śmieci - mówił o pierwszej żonie Kraśko w rozmowie z Vivą!

Małżeńskie szczęście rozpadło się w 2004 roku. Wtedy właśnie sąd orzekł ich rozwód. Jak się później okazało pierwsza żona, niemal sama pchnęła Piotra w ramiona kolejnej kobiety. Była ona przyjaciółką Karoliny Ferenstein i podobnie, jak ona kochała jazdę konną. Do treningów gorąco namawiała też męża. Ten udał się do Gałkowa, gdzie zakochał się nie tylko w nowym zajęciu, ale także ślicznej instruktorce.

To uczucie rodziło się bardzo płynnie. Długo się tylko przyjaźniliśmy, dobrze rozumieliśmy, przyjemnie spędzało nam się wspólnie czas. Najpierw byliśmy parą uczeń-instruktor, potem przyjaciółmi, a potem przestaliśmy razem trenować. Wiem, że łączenie takich relacji nie zawsze się udaje - wspominała w rozmowie z Galą Karolina Ferenstein-Kraśko.

O romansie Piotra i Karoliny dowiedziała się przypadkiem, gdy zatelefonowała do przyjaciółki, a w tle usłyszała głos swojego męża. Pierwsza żona dziennikarza po czasie również odnalazła prawdziwą miłość. Porzuciła także pracę w korporacji i została współwłaścicielką ośrodka jeździeckiego KS Centurion w Zarębach. Na Instagramie, który prowadzi, można znaleźć jej zdjęcia z nowym partnerem.

Obraz
Karolina Ferenstein i Piotr Kraśko - ślub
Karolina Ferenstein i Piotr Kraśko - ślub
Piotr Kraśko ze swoją pierwszą żoną, Dominiką Kraśko
Piotr Kraśko ze swoją pierwszą żoną, Dominiką Kraśko
Piotr Kraśko ze swoją pierwszą żoną, Dominiką Kraśko
Piotr Kraśko ze swoją pierwszą żoną, Dominiką Kraśko
Obraz
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także