NewsyKim jest Giuseppe Lacivita? Wiek, wykształcenie, pochodzenie, piosenki, skąd w Polsce?

Kim jest Giuseppe Lacivita? Wiek, wykształcenie, pochodzenie, piosenki, skąd w Polsce?

Kim jest Giuseppe Lacivita?
Kim jest Giuseppe Lacivita?
Aneta Błaszczak
04.01.2023 20:41, aktualizacja: 25.01.2023 23:22

Michele Morrone, Damiano David, a teraz on… Giuseppe Lacivita (Peppe). Kim jest gorący Włoch, który właśnie podbija stołeczne salony i roztapia serca polskich fanek? Przybliżamy jego sylwetkę.

Giuseppe Lacivita – wiek, data urodzenia, wzrost

Giuseppe Lacivita urodził się 22 września 1996 roku. W 2023 roku skończy 26 lat. Jest zodiakalną panną. Ma 185 cm wzrost.

Giuseppe Lacivita – pochodzenie

Peppe pochodzi z południowych Włoch. Co ciekawe pochodzi z tego samego regionu co Michele Morrone – Apulii.

Urodziliśmy się w tym samym szpitalu – powiedział Giuseppe podczas transmisji live na Instagramie.

Giuseppe Lacivita – wykształcenie

Ukończył studia we Włoszech na kierunku "Physical Activity and Sport Science" z wyróżnieniem.

Mówi płynnie w czterech językach obcych: włoskim, angielskim, hiszpańskim i francuskim.

Giuseppe Lacivita – kariera muzyczna

Włoch od lat uczęszcza na lekcje śpiewu. Ma na swoim koncie występy na wielu lokalnych festiwalach oraz konkursach muzycznych, na których odniósł niemałe sukcesy. Wielokrotnie występował podczas koncertów okazjonalnych w Pescarze, Bari, Neapolu, a także śpiewał w wielu klubach w Rzymie.

Decyzja o podjęciu studiów nakierowana była wolą rodziców, którzy zawsze powtarzali, że edukacja jest najważniejsza, a śpiewanie to rodzaj hobby, które ukochany syn odłożyć może na później. Włoch nie chciał jednak rezygnować ze swoich pasji i już podczas studiów śpiewał w miejscowych klubach oraz na lokalnych festiwalach. Przy tej okazji pojawiła się wówczas jego trzecia miłość – czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Swoim występem uświetnił m.in. wybory konkursu Miss Włoch (105 tys. obserwatorów na Instagramie).

Giuseppe Lacivita – skąd w Polsce?

Podczas jednego z występów w Rzymie poznał turystkę z Polski, do której od razu coś poczuł. Po wyjeździe dziewczyny Giuseppe nieustannie utrzymywał z nią kontakt. Włoch nie mógł zapomnieć o piękności z Polski, lecz wiedział, że nie może zawieść rodziców i musi ukończyć studia. Po finalizacji etapu nauczania postawił wszystko na jedną kartę – nie mówiąc rodzicom przyleciał do Polski, bo czuł, że poznana Polka to prawdziwa miłość. Historia nie trwała niestety długo i szczęśliwie, bo młody marzyciel został oszukany, okazało się, że dziewczyna ma już swoją drugą połówkę w Polsce.

W związku z chęcią spełniania się na płaszczyźnie muzycznej Giuseppe postanowił zapisać się na lekcje śpiewu, by dalej rozwijać swój talent. Przy tej właśnie okazji pojawiła się możliwość wzięcia udziału w projekcie, który na nowo przywrócić ma włoskie hity na polską scenę muzyczną – tak jak za czasów, gdy w rozgłośniach królował np. Al Bano. Niebywała charyzma oraz talent spowodowały, że to właśnie Peppe wybrany w wnętrzym konkursie został przez ZPR Media, jako artystę przodującego w danym przedsięwzięciu.

Giuseppe Lacivita – muzyka, piosenki

Obecnie trwają pracę nad autorskim albumem, który zatytułowany ma być New born, który opowiadać będzie o jego przeszłości, przeciwnościach losu, marzeniach oraz o tym, że tak jak on, który odrodził się na nowo – pragnie – by Polacy również na nowo zakochali się w hitach z włoskim duchem. Jego najnowszy singiel Nobody, to emocjonalny numer o miłości, której ciągle poszukuje.

Giuseppe Lacivita – Eurowizja, Nobody

Pierwsza piosenka Giuseppe Lacivita nosi tytuł Nobody i zapowiada jego debiutancki album New born, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2023 roku. Wydana nakładem ZPR Media.

Piosenka Giuseppe Lancivita Nobody jest propozycją na Eurowizję 2023 w Liverpoolu.

Giuseppe Lacivita – dziewczyna. Czy jest w związku?

Nieoficjalnie mówi się, że dziewczyną, dla której Giuseppe przyleciał do Polski jest Klaudia Nieścior – zwyciężczyni 11. edycji Top Model. Para wielokrotnie była fotografowana przez paparazzi, a sama modelka publikowała wspólne zdjęcia w social mediach. Nie wiadomo jednak, czy Giuseppe Lacivita jest w związku.

Polskie dziewczyny są najpiękniejsze. Jestem pod wrażeniem tego, jak wyglądacie. Byłem w wielu krajach, ale Polki… Wow! Perfetto! – powiedział podczas rozmowy live z fanami.

Giuseppe Lacivita – czy mówi po polsku?

Lacivita od maja 2022 roku uczęszcza na lekcje języka polskiego. Chociaż nie ukrywa, że język polski jest trudny, ale zdążył nauczyć się kilku słów i zwrotów. Jego ulubione słowa to "kocham pierogi", "pyszne" (wymawia: "piszne"), "piękna dziewczynka".

Jego ulubione polskie jedzenie to pierogi z wątróbką, żurek z Ćmy, kabanoski i pizza z keczupem.

Giuseppe Lacivita – Instagram, TikTok

  • Instagram: @peppe_lacivita
  • TikTok: @peppe_lacivita

Z jego profilu na Instagramie dowiadujemy się, że przyjaźni się z wieloma polskimi gwiazdami. Wśród jego znajomych są Joanna Krupa, jej siostra Marta i Daria Marx – kandydatka na Eurowizję 2022.

Na TikToku Giuseppe pokazuje swoje życie w Polsce. Ocenia jakość polskich rodzimych produktów i odwiedza włoskie restauracje. Poniżej kilka z nagrań, jakie udostępnił.

  • Giuseppe Lacivita
  • Giuseppe Lacivita i Joanna Krupa
  • Giuseppe Lacivita bez koszulki
  • Giuseppe Lacivita pochodzi w Włoch
  • Giuseppe Lacivita zgłosił piosenkę na Eurowizję
  • Giuseppe Lacivita
  • Giuseppe Lacivita
[1/7] Giuseppe Lacivita
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także