ExclusiveMałgorzata Rozenek, Omenaa Mensah i Maciej Zień o wyjątkowości akcji "Każda koszula pomaga". Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było [WIDEO]

Małgorzata Rozenek, Omenaa Mensah i Maciej Zień o wyjątkowości akcji "Każda koszula pomaga". Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było [WIDEO]

Każda koszula pomaga
Każda koszula pomaga

14.11.2019 19:04, aktual.: 14.11.2019 21:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Omenaa Foundation we współpracy z marką E.Wedel zrealizowała kolejną edycję akcji charytatywnej Każda koszula pomaga. Z tej okazji 14 listopada odbyła się premiera kolekcji koszul zaprojektowanych przez Macieja Zienia w szlachetnym celu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na budowę szkoły w Ghanie dla dzieci ulicy.

Gwiazdy o akcji Każda koszula pomaga. Relacja z wydarzenia

Tegoroczną edycję projektu wsparły Milena Sadowska, Miss Świata Vanessa Ponce de Leon i Małgorzata Rozenek. Inicjatorką wydarzenia jest Omenaa Mensah, której praca, zaangażowanie  i chęć doprowadzenia projektu do końca są nieocenione:

To jest bardzo ważne, co robię i to ma sens. Jak widzę osoby, które wspierają te projekty: Maciej Zień, Małgorzata Rozenek… Gwiazdy, które przychodzą na nasze projekty, czy wszyscy aktorzy, którzy będą zatrudnienie w sztuce, czy międzynarodowe nazwiska jak Vanessa Ponce de Leon, która jest aktualną Miss Świata, to stwierdzam, że to nie jest już mały projekt. To jest coś ważnego, coś fajnego, coś, co sprawi, że wizerunek Polaków przez taką inicjatywę będzie bardziej ciepły, bardziej przyjemny, otwarty. Pokażemy, że nie chcemy pomagać tylko tu, ale gdzieś, gdzie nikomu nie marzy się nawet, żeby siedzieć w ławce i się uczyć, co u nas jest rzeczą zupełnie naturalną i taką podstawową. W Ghanie jest to coś wyjątkowego i niezwykle luksusowego, na co dzień niedostępnego – wyznała naszej reporterce.
Omenaa Mensah - Każda koszula pomaga 2019
Omenaa Mensah - Każda koszula pomaga 2019

Dla Małgorzaty Rozenek udział w projekcie Omeny także jest niezwykle ważny. Jej zdaniem każdy, kto zakupi koszulę z limitowanej kolekcji Jamesa Buttona, uszczęśliwi siebie i przede wszystkim zrobi coś dobrego:

Idealna sytuacja, bo tutaj każdy wygrywa. Dzieciaki w Ghanie, bo dostaną szkołę. My, bo możemy kupić piękną koszulę, zaprojektowaną przez Macieja Zienia, wykonaną według jego standardów, z najwyższej jakości tkanin i ogromną dbałością o szczegóły. Do tego mamy poczucie, że nie tylko ubieramy siebie, ale także swoją duszę, bo jesteśmy szczęśliwi, że pomagamy. Bardzo cenię Omenę za to, co ona robi. To już trwa dobrych parę lat. Ona postawiła szkołę dla ponad 200 dzieci w Ghanie. Wszystko stworzyła jej fundacja. Ja wiem, jak wiele wysiłku wymaga pozyskiwanie środków, rozmowa ze sponsorami, rozmowa z ludźmi, którzy mogliby współfinansować te cele statutowe fundacji. Więc wiem, ile ją to pracy kosztowało i uważam, że to świetna, wspaniała akcja.
Małgorzata Rozenek - Każda koszula pomaga 2019
Małgorzata Rozenek - Każda koszula pomaga 2019

Na evencie pojawiła się także DorotaGardias. Jak sama przyznaje, jest pod wrażeniem efektywności koszul i pomysłowości Macieja Zienia:

Dziś rano zauważyłam, jak ona jest uszyta. Powinna mieć kołnierz wywinięty w inną stronę, a jest on schowany pod spód i zszyty. Maciej Zień ma genialne pomysły. W połączeniu z Omeną, która kocha modę i zawsze pięknie wygląda, to nie mogło się nie udać.
Dorota Gardias - Każda koszula pomaga 2019
Dorota Gardias - Każda koszula pomaga 2019

Autor kolekcji, Maciej Zień, zdradził, co było dla niego najważniejsze przy tworzeniu wyjątkowych koszul:

Jestem bardzo szczęśliwy, że Omena stworzyła tak piękną akcję. Ja ze swoim talentem chętnie się do niej przyłączyłem. Te cztery koszule, które są za nami, są mojego projektu. Również koszula męska: pierwszy raz, po wielu latach, podjąłem się zaprojektowania czegoś męskiego. Te koszule są uniwersalne, proste. Mają poukrywane w sobie detale, które odróżniają je od zwykłej koszuli. Można je w bardzo łatwy sposób miksować – zakładając na dzień, lub wzbogacić mocnymi dodatkami i założyć wieczorem.
Maciej Zień
Maciej Zień

Milena Sadowska postawiła na luźną, codzienną stylizację, do której dobrała jedną z jasnych koszul. Ceni ją przede wszystkim za uniwersalność:

Można ją połączyć z dżinsami, z eleganckimi spodniami, ze spódnicą. Są rewelacyjne, bo nie dość, że pasują do wszystkiego, to jeszcze mają różnorodną kolorystykę. Dzięki temu, że fundacja Omeny współpracuje z marką E.Wedel, te koszule powstały w trzech różnych kolorach. Jest to mleczna czekolada, gorzka i biała.
Milena Sadowska - Każda koszula pomaga 2019
Milena Sadowska - Każda koszula pomaga 2019

Koszule od dziś można zamówić na stronie jamesbutton.com, a całkowity dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji Omeny Mensah.

 • Laura Samojłowicz - Każda koszula pomaga 2019
 • Małgorzata Rozenek - Każda koszula pomaga 2019
 • Agnieszka Mrozińska - Każda koszula pomaga 2019
 • Dorota Gardias - Każda koszula pomaga 2019
 • Omenaa Mensah - Każda koszula pomaga 2019
 • Milena Sadowska - Każda koszula pomaga 2019
 • Omenaa Mensah, Rafał Brzoska - Każda koszula pomaga 2019
 • Katarzyna Glinka - Każda koszula pomaga 2019
 • Marta Kuligowska - Każda koszula pomaga 2019
[1/9] Laura Samojłowicz - Każda koszula pomaga 2019
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także