NewsyZmagała się z białaczką, później dostała kolejną diagnozę. Jak Kayah walczy o zdrowie?

Zmagała się z białaczką, później dostała kolejną diagnozę. Jak Kayah walczy o zdrowie?

Kayah
Kayah
17.07.2023 12:40, aktualizacja: 17.07.2023 16:04

Kayah to piosenkarka, której przeboje nuciła cała Polska. Prawy do lewego, Supermenka, Śpij, kochanie, śpij - kto nie zna tych przebojów. Okazuje się, że gwiazda, w trakcie tworzenia muzyki, musiała walczyć o swoje zdrowie.

Kayah leczyła białaczkę u szamana

Niemal dwie dekady temu piosenkarka dostała diagnozę, która niejedną osobę zwaliłaby z nóg. Białaczka. I to taka, której nie da się wyleczyć poprzez przeszczep. Gwiazda zdecydowała się walczyć o życie tym bardziej, że jej syn był wówczas w wieku szkolnym.

Wczesne wyniki nie dawały nadziei. Ale oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie próbowała metod niekonwencjonalnych. Ktoś namówił mnie na kontakt z szeptuchą, ktoś inny zawiózł do Senegalu, do szamana… Nie umiem powiedzieć, co się stało. W każdym razie nie umarłam. Po kilku miesiącach wyniki krwi się poprawiły - mówiła.

Co ciekawe, Kayah nie podjęła wówczas konwencjonalnego leczenia w szpitalu.

Zawsze wierzyłam, że nasza fizyczność jest manifestacją świata niewidzialnego, zatem swojego uzdrowienia szukałam także na poziomie duchowym - wyznała piosenkarka.

Kayah cierpi na nieuleczalną chorobę

Coraz więcej osób, w tym także gwiazdy, cierpi na choroby autoimmunologiczne. Artystka przyznała, że musi zmagać się z Hashimoto. Jak to wpływa na jej życie?

Codziennością piosenkarki są wahania wagi i puchnięcie, jak stwierdziła Kayah, nawet od spojrzenia na szklankę wody. Bardzo często gwiazda nie ma siły na cokolwiek, a tym bardziej na uprawianie sportu. Boryka się też z zaburzeniami nastroju. Aby uporać się z największymi wyzwaniami, związanymi z tą chorobą, piosenkarka wykluczyła z diety gluten.

Czym jest Hashimoto?

Hashimoto wywołuje stan zapalny na tarczycy, spowodowany atakiem własnych komórek odpornościowych. Objawy mogą być różne i niejednoznaczne, a dokładną diagnozę można postawić po przeprowadzeniu szeregu badań. Chorzy skarżą się na wahania wagi, tycie, wahania nastroju i depresję. Kobiety miewają nieregularne cykle. Charakterystyczne są zmęczenie, senność, bóle głowy i sztywność stawów.

Kayah. Gwiazdy na Top of the Top Sopot Festival 2022
Kayah. Gwiazdy na Top of the Top Sopot Festival 2022
Kayah. Festiwal w Sopocie
Kayah. Festiwal w Sopocie
Kayah - koncert Fundacji Polsat
Kayah - koncert Fundacji Polsat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także