Jastrząb ZdrowieZdrowieKayah choruje na Hashimoto! Przez problemy zdrowotne przeżywa dramat

Kayah choruje na Hashimoto! Przez problemy zdrowotne przeżywa dramat

Kayah choruje na Hashimoto
Kayah choruje na Hashimoto
Milena Majek
23.11.2015 13:24, aktualizacja: 23.11.2015 13:44

Choroby cywilizacyjne dotykają coraz więcej osób. Hashimoto to przewlekłe zapalenie tarczycy. Dotyka głównie kobiet w średnim wieku, ale przytrafia się też młodym. Można je jednak kontrolować. Nazwę wzięło od japońskiego lekarza. Chorobą zagrożone są szczególnie osoby z cukrzycą typu 1 i te, w rodzinie których występowała choroba tarczycy. Stres, problemy psychiczne czy przemęczenie mogą przyczyniać się do powstania Hashimoto. Choroba może przebiegać również bezobjawowo. Niekiedy powiększona tarczyca boli przy dotyku. Osoby z niedoczynnością tarczycy wymagają systematycznego leczenia i kontroli lekarza.

Okazuje się, że na Hashimoto choruje wielu Polaków. Wśród nich znana artystka Kayah. W wywiadzie dla Gali wyznała, że od niemal dziesięciu lat zmaga się z chorobą tarczycy i z tego powodu przeżywa dramat - nie może stosować zabiegów medycyny estetycznej.

Hashimoto, na które choruję od prawie dekady, nie pozwala nawet na część zabiegów medycyny estetycznej. To dość kapryśna choroba, wymaga eliminacji z diety glutenu, nabiału i cukru. Tylko wtedy można walczyć z obrzękami i nadwagą oraz predyspozycją do depresji. Ale ciężko jest żyć z ciągłymi restrykcjami

Wspieramy artystkę w walce z tą trudną chorobą.

Kayah choruje na Hashimoto
Kayah choruje na Hashimoto
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także