NewsyKatarzyna Żak o nieuleczalnej chorobie i niedołężności. Aktorka szczerze o swoim zdrowiu

Katarzyna Żak o nieuleczalnej chorobie i niedołężności. Aktorka szczerze o swoim zdrowiu

Katarzyna Żak o zdrowiu
Katarzyna Żak o zdrowiu
Elwira Szczepańska
26.08.2023 05:00

Katarzyna Żak przygodę z aktorstwem zaczęła w 1986 roku. Właśnie wtedy ukończyła studia na Wydziale Lalkarskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Długo nie czekała na pierwsze oferty pracy, bo zadebiutowała cztery lata po odebraniu dyplomu, rolą Małgośki w Seszelach. Od tamtego czasu jej zawodowy grafik nigdy nie jest pusty.

Popularność przyniosły jej role w Klanie, Miodowych latach czy Na Wspólnej. Mogliśmy oglądać ją w kontynuacji BrzydUli, gdzie wcieliła się w zabawną sprzątaczkę firmy. Inspiracją do stworzenia postaci była słynna kreacja Kazimiery Solejukowej z Rancza. To właśnie ten serial przysporzył gwieździe największą sympatię i uznanie widzów.

Na planie Rancza Żak występowała z mężem. Oboje wykreowali świetne postacie – on grał wójta i księdza, a ona niezwykle inteligentną Solejukową, która z czasem stała się bizneswoman z tytułem magistra.

Kasia zachwyca formą i pozytywną energią, ale trawią ją lęki, o których opowiedziała w najnowszym wywiadzie.

Katarzyna Żak o nieuleczalnej chorobie i niedołężności

Katarzyna Żak w rozmowie z dziennikarką Co za tydzień podzieliła się intymnymi przemyśleniami. Opowiedziała o lęku przed chorobą i starością, który ma w sobie.

Jeśli miałabym powiedzieć, czego się tak naprawdę w życiu boję... To boję się choroby, która by spowodowała, że stałabym się ciężarem dla najbliższych. Boję się choroby nieuleczalnej. Takiej, na którą nie będę miała wpływu - mówiła.

Żeby zapobiec ewentualnym chorobom i trudnej starości, aktorka bardzo dba o siebie. Regularnie ćwiczy i pamięta o systematycznych badaniach. Pomaga jej w tym wychowanie i to, co wyniosła z domu.

Staram się dbać o swoje zdrowie. O siebie, o regularne badania. Wyniosłam to z domu. Moja mama była lekarzem, moja córka też. Tematy chorób i badań nie są nam obce. Jeżeli coś mogę zrobić, to to robię. Zdrowy tryb życia: dieta, ćwiczenia oraz częste i liczne badania. Nie tylko kontrolne badania krwi raz w roku. W dojrzałym wieku tych badań trzeba wykonywać więcej. Staram się to robić. I przynajmniej w ten sposób mieć, nawet pozorną, kontrolę nad swoim zdrowiem.

Podzielacie zdanie Katarzyny Żak na ten trudny temat?

58-letnia Katarzyna Żak w kostiumie kąpielowym
58-letnia Katarzyna Żak w kostiumie kąpielowym
Katarzyna Żak i Cezary Żak na wakacjach
Katarzyna Żak i Cezary Żak na wakacjach
Katarzyna Żak - Opole 2022. Dzień trzeci festiwalu
Katarzyna Żak - Opole 2022. Dzień trzeci festiwalu
scena z: Katarzyna Żak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
scena z: Katarzyna Żak, SK:, , fot. Podlewski/AKPA
Katarzyna Żak
Katarzyna Żak
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także