NewsyKatarzyna Żak dodała wzruszające zdjęcie z siostrą Kory. Co łączy obie panie?

Katarzyna Żak dodała wzruszające zdjęcie z siostrą Kory. Co łączy obie panie?

Wszyscy bardzo dobrze znamy Katarzynę Żak, która wcieliła się w postać Solejukowej w serialu Ranczo oraz w postać Aliny Krawczyk w Miodowych Latach.  W obu tych kultowych już produkcjach wystąpiła wraz ze swoim mężem Cezary Żakiem.

Katarzyna Żak opublikowała wyjątkowe zdjęcie
Katarzyna Żak opublikowała wyjątkowe zdjęcie
Luiza Wojciechowska

Mało kto jednak wie, że aktorka ma również niesamowity talent wokalny. Swoim głosem potrafi oczarować publiczność. W ostatnim czasie bardzo dużo podróżuje po Polsce nie tylko ze spektaklami teatralnymi, ale właśnie z recitalami muzycznymi.

Niezwykłe spotkanie z siostrą Kory

W miniony weekend, w Elblągu odbył się koncert z udziałem aktorki pt. Piosenki o miłości. Wśród publiczności była Anna Kubczak, siostra Kory Jackowskiej, zmarłej w 2018 roku. Katarzyna Żak pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z kobietą. Fotografia jest bardzo wzruszająca. Aktorka ciepłym gestem obejmuje kobietę. Widać, że obie panie się polubiły i były poruszone spotkaniem.

Wczoraj cudowne spotkanie w Elblągu po koncercie Piosenki o miłości z siostrą Kory Jackowskiej Panią Anną Kubczak. Elbląg to magiczne miejsce! Dziękuję swoim muzykom i Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej - napisała pod zdjęciem aktorka.

Wśród komentujących też nie brakowało miłych słów:

Przepiękne spotkanie. Pani Kora to była wspaniała wokalistka, wspaniała osobowość. Miłego weekendu Paniom życzę.

Dla 57-letniej aktorki to spotkanie było na pewno cennym i ważnym przeżyciem, ponieważ jak się okazało, jest ona wielką fanką twórczości Kory. W lipcu, w rocznicę śmierci wokalistki Maanamu umieściła na swoich social mediach zdjęcia muralu z jej wizerunkiem i w opisie napisała, że jest dla niej inspiracją:

8 lipca, trzecia rocznica śmierci Kory, Niebanalna, niepowtarzalna, oryginalna, zawsze idąca swoją drogą. Wspaniała artystka i ikona kultury. Artystyczna inspiracja! KORA…Zawsze w sercu Twoje teksty i Twój głos.

Kim jest Anna Kubczak?

Anna Kubczak to starsza siostra Kory (a właściwie Olgi) Jackowskiej. Obie panie wychowywały się przez pewien czas w domu dziecka. Kubczak była obecna przy śmierci siostry. Sama również chorowała na nowotwór, więc wie jaki ból towarzyszył piosenkarce. Wiele razy podkreślała, że jej siostra była wyjątkową i bardzo zdolną osobą.

  • Mural Kory
  • Mural Kory
  • Katarzyna Żak
  • Katarzyna Żak
  • Katarzyna Żak
  • Anna Kubczak- odsłonięcie muralu Kory w Warszawie
  • Anna Maria Kubczak - siostra Kory
  • Katarzyna Żak i Anna Kubczak
[1/8] Mural Kory

Wybrane dla Ciebie