NewsyKalina Mróz nie żyje. Dziennikarka "Gazety" miała zaledwie 34 lata. "Nasz szok, ból, smutek i niedowierzanie są ogromne"

Kalina Mróz nie żyje. Dziennikarka "Gazety" miała zaledwie 34 lata. "Nasz szok, ból, smutek i niedowierzanie są ogromne"

Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Elwira Szczepańska

24.05.2021 20:00, aktual.: 25.05.2021 12:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie żyje Kalina Mróz. Dziennikarka związana z Gazetą Wyborczą. Nagle trafiła do szpitala. Nie udało jej się pokonać choroby. W sierpniu skończyłaby 35 lat.

Nie żyje Kalina Mróz

Kalina Mróz jest zapewne doskonale znana wszystkim czytelnikom Gazety Wyborczej. Dziennikarka specjalizowała się w tematyce filmowej, serialowej, a także programów telewizyjnych i to właśnie o nich najczęściej pisała w swoich materiałach.

Tragiczną wiadomość o śmierci 34-latki przekazali koledzy z redakcji.

Nie żyje Kalina Mróz, dziennikarka "Wyborczej"W "Wyborczej" recenzowała seriale i filmy. Robiła wywiady z najsłynniejszymi w branży filmowej. Miała ogromną wiedzę, zawsze znajdowała niebanalny kontekst dla opowiadanej historii. W sierpniu obchodziłaby 35. urodziny.

Co było przyczyną śmierci Kaliny Mróz? Na co chorowała? Z upublicznionych informacji wiadomo jedynie, że 16 maja nagle trafiła do szpitala, ale bliscy i przyjaciele mieli nadzieję do samego końca, że uda jej się zwyciężyć chorobę. Niestety przegrała walkę o życie.

Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwoli przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas – swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej – napisano w Wyborczej.

Śmierć redakcyjnej koleżanki skomentował między innymi Michał Nagoś, który również jest związany z Gazetą Wyborczą.

Odeszła Kalina. Jak to w ogóle brzmi? Jak w coś takiego uwierzyć? Dobra, kochana, kompetentna. Nigdy, przez te kilka lat, nasze ścieżki nie przecięły się dłużej, a jednak zawsze z podziwem patrzyłem na jej profesjonalizm. czasem, zupełnie prywatnie, rozmawialiśmy o pieskach. że są lepsze od ludzi. Ale ona, z tym pięknym uśmiechem i zawsze ogromną chęcią pomocy, zdawała się temu przekonaniu przeczyć. Odpocznij. Potworny ból i żal – napisał.

Kim była Kalina Mróz?

Kalina Mróz urodziła się 14 sierpnia 1986 r. w Warszawie. Niedługo obchodziłaby więc swoje 35. urodziny. Ukończyła studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także na warszawskiej Akademii Fotografii. Potem przeniosła się do Londynu, skąd korespondencyjnie współpracowała między innymi z Aktivistą, Przekrojem, Twoim Stylem, Zwierciadłem, Dwutygodnikiem i Onet.pl. To tam ukazywały się jej wywiady z gwiazdami, reportaże z planów filmowych i serialowych.

Z Gazetą Wyborczą była związana przez ostatnich sześć lat. Zajmowała się głównie tematyką filmową. Pisała też o serialach, branży telewizji i platformach VoD. Jej teksty ukazywały się również w Wysokich Obcasach. Była autorką podcastu Kanapowcy o filmach i serialach. Pracowała także w dzienniku Metro.

Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Kalina Mróz nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także