NewsyJustyna Kowalczyk obroniła pracę doktorską!

Justyna Kowalczyk obroniła pracę doktorską!

Fotografia: AKPA
Fotografia: AKPA
Justyna Witczak

25.09.2014 04:59, aktual.: 25.09.2014 06:33

I to z wyróżnieniem! Jakim tematem się zajęła?

Justyna Kowalczyk ma powody do świętowania! Właśnie obroniła doktorat, który pisała na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Tematem jej badań była struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji stosowanej techniki biegu. Uf, brzmi skomplikowanie!

Na pewno wolę stres, który dziś przeżywałam od tego, który towarzyszy mi podczas rywalizacji sportowej. W tym drugim przypadku moja postawa rzutuje też na innych ludzi, moją "drużynę", a w przypadku naukowej pracy tylko na mnie - powiedziała Justyna.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w swojej pracy tłumaczyła - między innymi na swoim przykładzie - jakie zmiany w treningach wywołało pojawienie się techniki dowolnej. Recenzenci byli zachwyceni.

Jak donosi TVN24, obronę Justyny obserwowało prawie 100 osób, na sali znaleźli się też rodzice biegaczki - Janina i Józef Kowalczykowie. Oboje są bardzo dumni z córki.

U nas nie ma sformułowania nie dasz rady. Justyna - jak każde z moich dzieci - potrafi wszystko, przynajmniej, w naszym, rodziców mniemaniu. Dość długo przygotowywała się do obrony; ten proces trwał trzy lata - wyjawiła Janina Kowalczyk.

Justyna nie ma jednak czasu na świętowanie - po obronie wróciła do Zakopanego na treningi.

Gratulujemy!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także