NewsyJurek Owsiak kpi z Andrzeja Dudy? Te słowa padły prosto ze sceny WOŚP

Jurek Owsiak kpi z Andrzeja Dudy? Te słowa padły prosto ze sceny WOŚP

Jurek Owsiak, Andrzej Duda (fot. KAPiF)
Jurek Owsiak, Andrzej Duda (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
28.01.2024 18:28, aktualizacja: 29.01.2024 08:54

Jurek Owsiak niejednokrotnie w zabawny sposób nawiązywał do aktualnych politycznych wydarzeń. Podczas tegorocznej edycji WOŚP rzucił pewien dowcip prosto ze sceny. Niektórzy doszukali się w nim odniesienia do ostatnich rewelacji z udziałem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika...

Ruszył finał 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla prowadzonej przez Jurka Owsiaka akcji charytatywnej jest to rok szczególny. Po długiej, ośmioletniej przerwie emisja związanych z nią wydarzeń wraca do TVP. Wszystko w wyniku zmian w rządzie i składzie zarządu Telewizji Polskiej.

Owsiak niejednokrotnie wypowiadał się na tematy polityczne. Nie od dziś wiadomo, że raczej nie po drodze mu z poglądami reprezentowanymi przez prawicę. Czyżby po raz kolejny sobie z nich zażartował?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jurek Owsiak zrobił przytyk Andrzejowi Dudzie?

WOŚP co roku wiąże się z rozbudowanym programem wydarzeń w całej Polsce. Twórca akcji wszystkiego dogląda, prowadząc także mocno zaangażowaną konferansjerkę. W dniu finału jeszcze goręcej namawia do licytowania rzeczy - nie tylko przed kamerami, ale także na scenie.

W pewnym momencie pozwolił sobie wtrącić mały dowcip. Chociaż nie musi kojarzyć się z ostatnimi działaniami prezydenta Andrzeja Dudy, niektórzy doszukać się mogli w nim aluzji do aktualnych wydarzeń na scenie politycznej.

Teraz spojrzałem na tę gitarę. Co z tą gitarą zrobić? Ona powinna być licytowana. Powinno się coś wydarzyć z tym. To studio powinno pracować jeszcze przez tydzień. Jak ktoś ma pomysł, niech z nami pogada, to może dogadamy się i zrobimy jakąś wystawę, jakieś śpiewanie, wręczenie nagród, albo cokolwiek. To takie miejsce super do ułaskawienia - powiedział.

Chodzić może oczywiście o głośne w polskich mediach ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sporo kontrowersji wzbudziła wówczas postawa prezydenta. Jak myślicie, Owsiak to planował?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także