NewsyCórka Pawła Królikowskiego w centrum uwagi na festiwalu ku czci zmarłego ojca. Niesamowite jak wyrosła mała Julia

Córka Pawła Królikowskiego w centrum uwagi na festiwalu ku czci zmarłego ojca. Niesamowite jak wyrosła mała Julia

Julia Królikowska
Julia Królikowska
Krystyna Miśkiewicz

24.07.2021 16:00, aktual.: 24.07.2021 17:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Królikowski to aktor, który na swoim koncie miał niezliczoną ilość ról. Jego kariera trwała przez kilka dekad, a wszystko łączył ze szczęściem w życiu rodzinnym. Razem z żoną Małgorzatą udało mu się stworzyć wspaniały związek. Para doczekała się piątki dzieci. Ich najstarszy syn Antoni jest doskonale znany fanom, ponieważ poszedł w ślady sławnych rodziców. Już może się pochwalić sporą filmografią i dorobkiem artystycznym. Fani bardzo dobrze kojarzą także Julię Królikowską. Już będąc małym dzieckiem, trafiła ona do serialu Klan. Tam zagrała u boku swojej mamy. Pojawiła się w roli jej serialowej córki.

Karierę Pawła i szczęście rodziny przerwała jego choroba. Aktor ostatnie miesiące życia spędził w szpitalu. Zmarł na początku zeszłego roku, pogrążając w żałobie nie tylko rodzinę, ale także miliony fanów.

Julia Królikowska na Festiwalu Kultury i Piosenki CZ-PL

Małgorzata Królikowska bardzo cierpiała po śmierci męża. Na szczęście miała wokół siebie ukochane dzieci, które dodawały jej sił w najtrudniejszym czasie. Pamięć po Pawle Królikowskim nigdy nie zginie nie tylko ze względu na rodzinę i liczne role, ale także zainicjowane przez niego wspaniałe przedsięwzięcia. To właśnie on był inicjatorem Festiwal Kultury i Piosenki CZ-PL, który od zeszłego roku nosi jego imię.

W dniach 23-25 lipca odbywa się tak ważne dla całej rodziny wydarzenie, które w tym roku rozpoczęło się w czeskim Náchodzie. Aktor wierzył, że muzyka i sztuka może jeszcze bardziej zjednoczyć dwa bliskie sobie narody. Festiwal rozpoczęła parada zabytkowych samochodów. Uczestnicy doskonale bawili się także podczas recitalu Stanisława Soyki i Romana Hampachera. Gościem specjalnym była wybitna polska reżyserka Agnieszka Holland.

Nie zabrakło tam także rodziny Królikowskich. Na festiwalu obecna była Małgosia i Antoni, a także Julia, która mocno się zmieniła. Chociaż dorastała w serialu na oczach widzów, to ciężko było od niej oderwać wzrok. W serialu pojawia się jedynie epizodycznie, ponieważ nie zdecydowała się związać przyszłości z aktorstwem. Julia wybrała medycynę i jest już na czwartym roku Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W naszej galerii znajdziecie aktualne zdjęcia córki Pawła Królikowskiego. Według nas jest łudząco podobna do swojej mamy.

 • Julia Królikowska w "Klanie"
 • Julia Królikowska
 • Julia Królikowska
 • Julia Królikowska z mamą
 • Julia Królikowska
 • Julia Królikowska skończyła 18 lat
 • Julia Królikowska z mamą
 • Julia Królikowska skończyła 18 lat
 • Julia Królikowska
 • Julia Królikowska
 • Julia Królikowska
[1/11] Julia Królikowska w "Klanie"
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także