ExclusiveJulia Kamińska wydaje płytę. Jej pierwszy album już niedługo trafi do sprzedaży. Opowiedziała o szczegółach [WIDEO]

Julia Kamińska wydaje płytę. Jej pierwszy album już niedługo trafi do sprzedaży. Opowiedziała o szczegółach [WIDEO]

Julia Kamińska
Julia Kamińska

13.10.2021 18:06

Julia Kamińska największą sympatię widzów i rozpoznawalność zyskała dzięki głównej roli w serialu Brzydula. Wcieliła się tam w niezbyt atrakcyjną Urszulę Cieplak, która podbiła serce prawdziwego przystojniaka, a w kolejnych odcinkach stawała się coraz bardziej pewna siebie, by w końcu przejść spektakularną metamorfozę i odkryć w sobie prawdziwe piękno.

Julka dzięki tej produkcji mogła sprawdzić się na różnych zawodowych płaszczyznach. Nie tylko na poważnie zadebiutowała przed kamerami, ale pracowała przy scenariuszu. Nagrała utwór przewodni do serialu, czyli własną wersję piosenki Anny Jantar Tyle słońca w całym mieście. Teraz pracuje nad pierwszą płytą.

Julia Kamińska wydaje płytę

Julia Kamińska czuje się świetnie nie tylko w roli aktorki, ale może się też pochwalić świetnym głosem. W 2015 roku założyła nawet własny zespół Julia i Nieprzyjemni, którego została wokalistką.

Teraz, gdy serial BrzydUla wrócił na antenę po dekadzie przerwy, to właśnie odtwórczyni głównej roli wykonuje całą ścieżkę dźwiękową. Wcześniej utwory, które można było usłyszeć w tej produkcji, śpiewała Monika Brodka. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, dlaczego teraz to ona zastąpiła wokalistkę:

To było tak, że w pierwszej części faktycznie śpiewała to Monika, natomiast autorami tekstów i muzyki są Marcin Macuk i Piotr Jasek i te piosenki nigdy nie zostały wydane. Monika jest fenomenalną artystką, której droga potoczyła się w zupełnie innym kierunku niż śpiewanie piosenek do seriali takich jak Brzydula. W związku z tym, te niewydane piosenki zostały tak trochę samopas, to dostałam pytanie, czy miałabym ochotę zaśpiewać. Powiedziałam, że oczywiście, że tak. Że będzie mi bardzo miło i zdecydowaliśmy się na ten krok.

Już niebawem Julia planuje wydać płytę. W jakim klimacie będzie?

Uznaliśmy, że skoro mamy już te kilka piosenek, to może warto byłoby je wykorzystać i dopisaliśmy szereg innych. Myślę, że do końca listopada zamkniemy cały materiał. Ja też jestem autorką kilku tekstów z czego się bardzo cieszę. Będziemy startować z płytą. Trzymamy się stylistyki popowej, ale nie tylko. Myślę, że kilka piosenek mocno odstaje od tego stylu i mogą być zaskoczeniem.

Trzymamy kciuki za karierę Julii.

Julia Kamińska w sukni z Zary
Julia Kamińska w sukni z Zary
Julia Kamińska - Jesienna ramówka TVN 2021
Julia Kamińska - Jesienna ramówka TVN 2021
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także